خورش مرغ و آلو بخارا

خورش مرغ و آلو و هویج

 

مواد لازم خورش مرغ و آلو برای 4تا 5 نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سینه و ران خرد کرده نیم کیلو 100 گرم / 200 کالری
پیاز ساطوری شده 1عدد 100 گرم / 5 کالری
آلو بخارا خیسانده و هسته گرفته شده نیم کیلو 100 گرم / 20 کالری
زعفران به میزان لازم 100 گرم / 310 کالری
زردچوبه به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
روغن به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
نمک و فلفل به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خورش مرغ و آلو :

*. آکاایران : 3-4 قاشق روغن در قابلمه روی شعله ی  ملایم داغ کنید و مرغ را 10-12 دقیقه در آن تفت دهید تا رویه آن طلایی شود . مرغ را با قاشق سوراخ دار بردارید و کنار بگذارید . پیاز را در روغن باقی مانده بریزید و تفت بدهید تا کمی رنگ بگیرد .

*.  آلو را اضافه کنید و 5-6 دقیقه بچرخانید . زردچوبه یا زعفران ( حل شده در اندکی آب داغ) را با اندکی نمک و فلفل اضافه کنید و یک چرخ بدهید . یک پیمانه آب بریزید و به جوش بیاورید . مرغ را به قابلمه برگردانید ،شعله را کم کنید.

*. در قابلمه را ببندید و مرغ را 30-35 دقیقه بپزید تا به روغن بنشیند . این خورش باید کم آب و روغن دار باشد ؛ اگر در پایان پخت آب دار بود ، در قابلمه را باز بگذارید و  شعله ر ا اندکی زیاد کنید تا مرغ به روغن بنشیند .

 

خواص زعفران :

زعفران عامل پیشگیری از کاهش دید در سالخوردگی

*. بر اساس تحقیقات مرکز دانشگاهی ایتالیا زعفران در تنظیم کارکرد سلولهای بینایی موثر است و سلولهای بینایی را در مقابل آسیبها محافظت می کند و از پیشرفت بیماریهای چشم جلوگیری می کند و موجب احیای سلولهای آسیب دیده چشم می شود. زعفران در درمان اختلالات لکه زرد شبکیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می شود موثر است. مصرف زعفران در رژیم غذایی از پیشرفت بیماریهای ژنتیک چشم جلوگیری می کند و به همین علت مصرف متعادل آن به سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری های چشم توصیه می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
خورش مرغ و آلو بخارا
4.3 (86%) 58 رای