قورمه سبزی با مرغ


مواد لازم قورمه سبزی :

 

مواد لازم اندازه کالری
گوشت ماهیچه یا مغز ران 600 گرم 100 گرم / 201 کالری
سبزی قرمه به میزان لازم نامشخص
لوبیا قرمز یا چشم بلبلی 200 تا 250 گرم 100 گرم / 340 کالری
لیمو امانی درسته 4 تا 5 عدد نامشخص
پیاز سرخ شده 3 قاشق غذاخوری 100 گرم / 164 کالری
روغن مایع به میزان لازم برای سرخ کردن 100 گرم / 120 کالری

 

روش تهیه قورمه سبزی :

1.  لوبیاها را جداگانه می‌پزیم و کنار می‌گذاریم.

2.  گوشت را با یک پیاز خام کوچک و مقدار خیلی کم زردچوبه داخل روغن تفت می‌دهیم تا بعد از پخت عطر خوبی داشته باشد. وقتی کمی سرخ شد پیاز سرخ شده را با 2 تا 3 لیوان آب می‌گذاریم تا خوب بپزد. بهتر است برای این کار از زودپز استفاده کنیم.

3.  سبزی را نیز کاملا به دقت تمیز کرده، می‌شوییم و اجازه می‌دهیم تا کاملا آب آن گرفته و خشک شود. پس از خشک شدن کامل سبزی‌ها را ریز خرد کرده داخل تابه‌ای بزرگ با مقداری مناسب روغن سرخ می‌کنیم تا عطر خوش آن متصاعد شود.

4.  در مرحله آخر گوشت و لوبیا را به سبزی اضافه کرده لیمو امانی​ها را نیز از یک طرف شکسته و داخل خورش می‌اندازیم، اگر احساس کردیم که آب خورش کم است به آن مقداری آب اضافه می‌کنیم و اجازه می‌دهیم تا خورش جا بیفتد. از نشانه‌های جا افتادن خورش علاوه بر بوی خوش آن روغن انداختن خورش است که بعد از کمی جوشیدن روغن روی خورش جمع شده و ما متوجه می‌شویم خورش آماده است. دقت می‌کنیم جوشیدن خیلی زیاد نیز تمام خواص موجود در مواد را از بین خواهد برد.

نکته : سبزی (به میزان نسبتا مساوی تره و جعفری به همراه مقداری برگ اسفناج و کمی شنبلیله) در صورت دلخواه در سبزی قورمه سبزی گشنیز اضافه می‌کنیم که این رسم مربوط به ترک‌هاست.

 

گردآوری آشپزی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
قورمه سبزی برای طبقه حساس!
4.3 (86%) 58 رای