مواد لازم خورش سیب و زردآلو :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
زردآلوی رسیده 10 عدد 100 گرم / 50 کالری
سیب زرد 3 عدد 100 گرم / 43 کالری
سینه مرغ یک عدد کامل 100 گرم / 200 کالری
آلو خورشی 200 گرم 100 گرم / 38 کالری
آب 2 لیوان 100 گرم / 0 کالری
شکر 3 قاشق سوپ خوری 100 گرم / 400 کالری
لیموترش تازه یک عدد 100 گرم / 42 کالری
زعفران به میزان لازم 100 گرم / 310 کالری
پودر پیاز یک قاشق چای خوری 100 گرم / 5 کالری
پودر پسته برای تزیین 100 گرم / 8 کالری

 

روش تهیه خورش سیب و زردآلو :

*. آکاایران : سیب ها را پوست کنده و به 8 پره تقسیم می کنیم و زردآلو ها را هسته می گیریم و درروغن داغ سرخ می کنیم تاجایی که له شوند.سینه مرغ را به شکل انگشتی برش داده و به پودر پیاز و زعفران آغشته می کنیم. در صورت تمایل می توانید سینه مرغ را به شکل گل رز دور هم پیچیده با خلال چوبی ثابت سپس سرخ کنید.

*. آلوها را با دولیوان آنقدر می جوشانیم تا آلو کاملا له شده و از هسته جدا شود و سپس از صافی رد می کنیم.این سس را با شکر و آب لیمو ترش طعم دارتر کرده و سیب و زردآلو و مرغ را داخل آن می گذاریم و می جوشانیم تا طعم بگیرند دقت می کنیم که زمان جوشاندن این خورش خیلی کم باشد.

 

خواص سیب :

*. یکی از بیماری هایی که به طور مشخص به علت پرخوری و مصرف مداوم منابع حیوانی (گوشت قرمز و چربی) و الکل بروز میکند، درد مفاصل و نقرس است. البته آمادگی ابتلا به این بیماری ارثی است. در موارد شدید، بیمار با دارو و کمپرس سرد درمان می شود. برای جلوگیری از گسترش و طولانی شدن بیماری پیروی از برنامه ی غذایی فاقد گوشت و چربی، لازم است. هم چنین سیب میوه ای بسیار باارزش است؛ چرا که هم چربی چندانی ندارد و هم موجب کاهش اوره می گردد.سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می شود و پس از مصرف آن مقدار کلی اسیدهای ادرار، به ویژه اسید فرمیک افزایش می یابد. از این رو مصرف آن برای مبتلایان به درد مفاصل و نقرس توصیه می گردد.

 

اختصاصی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
خورش سیب و زردآلو
4.3 (86%) 58 رای