خورشت گولاش خوشمزه

درست کردن خورشت گولاش

 

مواد لازم گولاش برای 6 نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
گوشت مغز ران گوسفند یا گوساله بدون استخوان 1 کیلو 100 گرم / 200 کالری
روغن 150 گرم(یک پیمانه سرخالی) 100 گرم / 0 کالری
پیاز سرخ کرده 2 تا 3 قاشق سوپخوری 100 گرم / 164 کالری
سیر 2 تا 3 دانه 100 گرم / 120 کالری
گوجه فرنگی نیم کیلو 100 گرم / 15 کالری
فلفل سبز دلمه 3 تا 4 عدد 100 گرم / 15 کالری
آرد 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 360 کالری
رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 76 کالری
هویج 1 یا 2 عدد به دلخواه 100 گرم / 30 کالری

 

طرز تهیه گولاش :

*. آکاایران : گوشت را به شکل مکعب های کوچک می بریم و می شوییم با پیاز سرخ کرده و سیر خرد شده در داخل ظرفی ریخته روی حرارت ملایم می گذاریم و در ظرف را می بندیم تا آب گوشت کاملا کشیده شود.بعد 2 تا 3 لیوان آب می ریزیم.

*. می گذاریم گوشت بپزد ولی زیاد نباید له شود. فلفل را خرد کرده داخل گوشت می ریزیم.بعد از چند جوش آرد را در یکی دو قاشق روغن کمی سرخ می کنیم با رب گوجه فرنگی داخل ظرف گوشت ریخته و بهم می زنیم.

*. می گذاریم آب گوشت کاملا تبخیر شود. روی گوجه فرنگی ها مقداری آب جوش ریخته پوست آن ها را می گیریم و گوجه فرنگی ها را خرد کرده تخم آنها را جدا می نماییم.

*. (اگر دوست دارید در این مرحله هویج خورد شده را اضافه کنید )و داخل ظرف گوشت با سایر مواد یکی دو جوش می دهیم به طوری که گوجه فرنگی ها له نشوند بقدر کافی نمک و فلفل زده بعد از دو سه جوش در ظرف می کشیم.

 

خواص هویج :

ماده ای سودمند برای دوران قاعدگی و مرحله پس از یائسگی

*. آب هویج برای خانوم ها بسیار مفیده. دلیلش هم فیتواستروژن موجود در هویج هست که  در منظم کردن دوران قاعدگی و همچنین تسکین درد های این دوران و کمک به کسانی که عادات ماهیانه سنگین دارند موثره. همچنین به کاهش علائم یائسگی در خانوم های یائسه کمک میکنه.

 

هویج ماده ای مفید برای دوران بارداری

*. این ماده غذایی مفید به رشد مناسب جنین در دوران بارداری کمک میکنه و خطر ابتلا به عفونت و سقط جنین رو کاهش میده. همچنین مصرف منظم هویج به زیاد شدن شیر مادر و همچنین بهبود کیفیت شیر کمک میکنه.

 

اختصاصی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
گولاش Goulash
4.3 (86%) 58 رای