قیمه بادمجان رستورانی

 

مواد لازم قیمه بادمجان مجلسی :

 

مواد لازم اندازه کالری
آبلیمو 2 ق غ 100 گرم / 0 کالری
روغن به میزان لازم 100 گرم / 900 کالری
نمک به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
دارچین به میزان لازم 100 گرم / 654 کالری
زرد چوبه به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
رب گوجه 3 ق غ 100 گرم / 76 کالری
پیاز 2 عدد متوسط 100 گرم / 38 کالری
گوجه دوعدد متوسط 100 گرم / 15 کالری
لپه نصف لیوان 100 گرم / 359 کالری
بادمجان 2 عدد قلمی 100 گرم / 17 کالری
گوشت گوسفندی 300گرم 100 گرم / 310 کالری

 

طرز تهیه قیمه بادمجان مجلسی :

مراحل تهیه این غذا عین قیمه هست و تنها بادمجون سرخ شده و گوجه بهش اضافه میشه.ابتدا پیاز ها رو خرد کنید و با مقداری زردچوبه تفت بدید. بعد گوشت رو اضافه کنید و به همراه فلفل سیاه تفت بدید.

حالا 4 لیوان آب گرم رو به گوشت اضافه کنید و با حرارت متوسط بذارید که بپزه.مقداری از پیاز های تفت داده رو برای تفت دادن لپه ها جدا کنید و لپه های از قبل خیس داده تون رو با پیاز تفت بدید و بعد هم یکی دو لیوان آب توش بریزید و بذارید بپزه. (البته اگه از زمان پخت لپه تون خبر دارید میتونید.

مستقیما در زمان مناسب لپه های تفت داده رو به گوشت اضافه کنید تا با گوشت بپزه.) وقتی که گوشت نیم پز شد نمک هم بهش اضافه کنید.

در زمانی که گوشت و لپه ها در حال پخت هستن بادمجان ها رو خرد کنید و نمک بزنید و توی آبکش بذارید تا تیزآبش بره.

بعد هم اونها رو کاملا سرخ کنید و کناری بگذارید. گوجه ها رو هم از وسط نصف کنید و اگر خواستید یه تفت کوچیک بدید. البته من گوجه ها رو تفت نداده به خورشت اضافه کردم.

وقتی لپه ها پخت خاموشش کنید و منتظر پختن گوشت بمونید. گوشت هم که کاملا پخت لپه ها رو بهش اضافه کنید و رب رو با کمی دارچین در مقداری روغن تفت بدید و به خورشت اضافه کنید.

بعد هم کوجه ها و بادمجان ها رو به همراه آبلیمو اضافه کنید و بعد از 10 دقیقه خاموش گنید.ین غذا از غذاهای مجلسی خوشمزه به حساب میاد که میتونید در مهمانی ها تون هم درست کنید. مقداری سیب زمینی سرخ کرده هم در نهایت کنار ظرف خورشت بچینید.

منبع : آکاایران

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
طرز تهیه قیمه بادمجان مجلسی
4.3 (86%) 58 رای