مواد لازم قلیه ماهی :

 

مواد لازم اندازه کالری
ماهی قلیه 800 گرم 100 گرم / 100 کالری
پیاز 2 عدد 100 گرم / 38 کالری
سیر 1 بوته 100 گرم / 0 کالری
رب گوجه فرنگی 3 ق.س 100 گرم / 80 کالری
زردچوبه،فلفل سیاه،فلفل قرمز،پودر لیمو عمانی میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
آرد و نمک و ادویه برای سرخ کردن ماهی میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
تمبر هندی 1 بسته100 گرم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه قلیه ماهی آبادانی :

اول پیازها رو ریز ریز خورد کرده و سرخ می کنیم،وقتی پیازها دارن خوب رنگ می گیرند،سیر های ریز خورد شده رو هم اضافه می کنیم و تفت می دهیم.ادویه مخصوص ماهی رو به سیر و پیاز اضافه می کنیم.

به تفت دادن ادامه می دیم و بوی سیر و پیاز که بلند شد و به مشامتون رسید،رب گوجه رو اضافه کنید و مقداری دیگه تفت بدید تا رنگ رب گوجه باز بشه و به خوشرنگی برسه.

حالا نوبت اضافه کردن سبزی قلیه ماهی می باشد که از قبل بطور جدا سرخ کرده ایم .3 تا 4 دقیقه ای مواد رو با هم مخلوط کرده و تفت می دیم تا مواد در عین تفت دان با هم میکس شوند.

تمر هندی رو با آب گرم مخلوط کرده و چنگ می زنیم تا شیره ی تمر با آب میکس بشه.آب تمر صاف شده رو به مواد تفت داده اضافه می کنیم و به مدت نیمساعتی صبر می کنیم تا بجوشد و جا بیافتد.

توی یک دیس آرد و زردچوبه و نمک رو با هم مخلوط می کنیم .حالا ماهی ها رو که از قبلا شسته ایم و با روزنامه یا پارچه تمیزی خشک کرده و آب ماهی را گرفته ایم،قطعه به قطعه درون مخلوط آرد و زردچوبه و نمک زده و درون روغن داغ سرخ می کنیم.

هر قطعه ماهی که کاملا سرخ شد به آرامی درون دیگ قلیه قرار می دیم .وقتی همه ی ماهی ها رو سرخ کردیم و درون دیگ قلیه جا دادیم زیر شعله ی اجاق گاز رو کم می کنیم.

(بصورت دم کشی)و درب دیگ قلیه رو نیمه باز میزاریم و می گذاریم تا به مدت یکساعت روی شعله اجاق باشد.تا قلیه جا بیفتد یعنی روغن قلیه بیاد بالا و روی قلیه بگیرد.

 

منبع : آکاایران

 

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
طرز تهیه قلیه ماهی آبادانی
4.3 (86%) 58 رای