خورش ترشی واش

ترشی خورش بادمجان

مواد لازم خورش ترشی واش قاتوق :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سینه مرغ 2 عدد 100 گرم / 200 کالری
آبغوره 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 20 کالری
بادمجان سرخ کرده 2 عدد متوسط 100 گرم / 302 کالری
گوجه سرخ کرده 2 عدد متوسط 100 گرم / 15 کالری
آب 2 لیتر 100 گرم / 0 کالری
نمک و فلفل و زرد چوبه به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خورش ترشی واش قاتوق :

*. آکاایران : ابتدا سینه های مرغ را در 2 لیتر آب ریخته می گذاریم تا کمی بپزد و کف آن گرفته شود سپس نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه می کنیم تا مزه دار شود پس از آن سبزی را که از قبل سرخ کرده ایم.

*. را به مواد اضافه می کنیم و به آن دقیقه زمان می دهیم تا خوب جا بیفتد و در 15 دقیقه مانده به پایان پخت آبغوره را به آن اضافه می کنیم در آخر بادمجان و گوجه ای را که از قبل سرخ کرده ایم به آن اضافه می کنیم.

 

نکته :

*. سبزی، گشنیز، ترش واش ( نوعی سبزی معطر بومی گیلان)، نعناع، خالواش، چوچاق، سیر، فلفل سبز، بنجیل (نوعی سبزی معطر بومی گیلان) تمامی این موارد را با هم در سبزی خرد کن یا چرخ گوشت می ریزیم تا خوب ساییده و خرد شود و سپس سبزی را برای سرخ کردن آماده می کنیم.

 

خواص بادمجان :

*. بادمجان را می توان برای از بین بردن ورم و التهاب روی عضو ملتهب گذاشت . ریشه بادمجان و شاخه های خشک شده و برگهای آن اثر بند آورنده خون را دراست و قابض بوده و می توان در آن برای درمان احتلام بانه و انواع خونریزیها استفاده کرد. بادمجان پادزهر خوبی برای مسمومیت های حاصل از خوردن قارچ سمی است . خوردن بادمجان گرفتگی رگها را باز می کند و شخص را از خطر سکته قلبی محفوظ می درد . بادمجان برطرف کننده یبوست است.

 

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
خورش ترشی واش قاتوق
4.3 (86%) 58 رای