قلیه اسفناج

تهیه قلیه اسفناج

مواد لازم قلیه اسفناج با گوشت قلقلی :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
اسفناج دو کیلو 100 گرم / 25 کالری
گوشت چرخ کرده 500 گرم 100 گرم / 240 کالری
پیاز رنده شده دو ق س 100 گرم / 5 کالری
لپه و عدس و لوبیا چشم بلبلی رویه هم 250 گرم نامشخص
نمک و فلفل و ادویه و زردچوبه کمی نامشخص
پیازداغ و نعنا داغ و سیر داغ به مقدار لازم نامشخص
کشک غلیظ دو پیمانه 100 گرم / 380 کالری
آب مرغ غلیظ یک پیمانه 100 گرم / 30 کالری

 

طرز تهیه قلیه اسفناج با گوشت قلقلی :

*. آکاایران : حبوبات رو با آب مرغ بپزید . اسفناج را پاک کرده و شسته و خرد کنید . با گوشت چرخ کرده و پیاز رنده شده و نمک و ادویه و فلفل و زردچوبه کوفته قلقلی تهیه کنید و داخل کمی روغن تفت دهید. وقتی حبوبات پخته شد ؛ اسفناج را  اضافه کنید.

*. سپس کوفته ها را  داخلش بریزید . اجازه دهید کاملا بپزد  و جا بیافتد .این قلیه نباید آبدار باشد . فقط دو سه ق س آب داشته باشد  که خشک نباشد . وقتی آماده شد داخل ظرف مناسب کشیده و با کشک و نعنا داغ و سیر داغ و پیاز داغ و کوفته قلقلی تزیین کرده و با نان سرو کنید .

*. اسم این غذا قلیه است ولی به برانی و نرگسی بیشتر شبیه است تا قلیه . چون قلیه در واقع یک  خورش هست  و خورش ها رو با پلو میخورند . این قلیه را مانند تمام برانی هاو نرگسی ها با نان سرو میکنند .اگه اهل کشک و سیرداغ و نعنا داغ باشید از این غذا خوشتون میاد .

نکته : حبوبات رو از قبل خیس کنید .

 

خواص اسفناج :

*. ملین است و یبوست را برطرف می کند .برای لاغر شدن و وزن کم کردن مفید است .اسفناج بدلیل داشتن ماده ای بنام اسپیناسین هضم غذا را تسریع می کند . این ماده باعث تحریک معده و ازدیاد ترشحات آن می شود .خوردن اسفناج در رفع تشنگی موثر است .برای از بین بردن ورم و درد گلو مفید است .برای رفع سرفه های خشک برگ اسفناج را با جو پوست کنده و روغن بادام بپزید و بخورید .

 

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
قلیه اسفناج با گوشت قلقلی
4.3 (86%) 58 رای