خورش آلو اسفناج

خورش آلو مسما با مرغ

به آلو نام یک خورشت خوشمزه هست که تقریبا در کشورمون هم طرفدارای قابل توجهی دارد در ادامه می توانید با یادگیری طبخ خورشت خوشمزه به آلو تالاب را دنبال نمایید .

به یکی از میوه های خوش عطر با خواص بی مشابه هست که طبق معمولً در پاییز فراوان میشود و ما میتوانیم ازش بهره مند شویم.به گزارش تالاب همانگونه که خیلی از میوه های بومی کشورمون به یک منطقه ناب مرتبط میباشند یا یک میوه به منطق خاصی مشهور هست، به هم از این قضیه مستثنی نیست و ظاهراً به اصفهانی مشهور تر هست.

امروز باهم طرز تهیه این خورش خوشمزه با ورژن اصفهانی را سنجیدن کنیم. در این خورش به خوش عطر و خوشمزه ادامه مطلب را دنبال نمایید.

 

مواد ضروری خورش به آلو :

 

مواد لازم اندازه کالری
گوشت گوسفندی خرد شده 400 گرم 100 گرم / 310 کالری
به بزرگ 2 عدد 100 گرم / 57 کالری
پیاز متوسط نگینی خرد شده 1 عدد 100 گرم / 190 کالری
آلو بخارا 15 تا 20 عدد 100 گرم / 160 کالری
شکر 1 تا 2 قاشق رستوران 100 گرم / 400 کالری
کره 30 گرم 100 گرم / 737 کالری
آبلیمو تازه 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری
رب گوجه فرنگی درصورت تمایل 100 گرم / 80 کالری
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به میزان ضروری 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه خورش به آلو :

گذشته از آغاز باید بگویم، این نوع خورش به هم به صورت دقیقاً شیرین و هم به صورت ملس «ترش و شیرین» درست می شود. قبلاً این خورش همراه نان خورده می شد، ولی همین حالا در کنار چلو هم میل می شود و خیلی هم پرطرفدار هست. برای آغاز پیازی راکه به صورت نگینی خرد کردیم همراه با مقدار روغن داخل قابلمه ریخته و تفت می دهیم تا سبک و نرم شود.

آنگاه گوشت را افزون می کنیم و همراه با پیاز تفت میدهیم تا رنگ آن تغییر پیدا کند و لایه روی گوشت یکپارچه شودآنگاه کمی زردچوبه و فلفل رابه گوشت و پیاز تفت خورده افزون میکنیم و موثر آنرا آمیخته میکنیم.

آنگاه اندکی آب در حدی که روی گوشت ها رابا فاصله یک بند انگشت بگیرد ریخته می شود. این خورش در اصطلاح باید تنگ آب باشد یعنی بعد از جا افتادن باید مقدار کمی آب داشته باشد. درب قابلمه را روش قرار می دهیم و اجازه می دهیم تا گوشت با حرارت ملایم بپزد.

به ها را بعد از شستشو به صورت مکعب های درشت برش می زنیم. بافت به بسیار لطیف و نرم هست ودر حین پخته شدن، اگر خیلی ریز برش خرده باشند، یا نازک باشد بافت خودش را از دست میدهد و خورش ما دیگر چهره قشنگی نخواهد داشت.

بعد از خرد کردن به، کره را داخل ماهیتابه ذوب می کنیم و اگرچه مراقب هستیم که حرارت ملایم باشد و بلافاصله بعد از ذوب شدن آن به های خرد شده را افزون میکنیم و یک تفت کوچک به آن می دهیم.

به ها که کمی طلایی رنگ شدند آنرا از روی حرارت بر می داریم.

به های تفت داده شده رابه گوشت پخته شده افزون می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم. برای این که به رنگ قشنگ و قرمزش رابه خوبی نشان بدهد سعی می کنیم تا حدوداً نیم ساعتی که برای طبخ به دوران ضروری داریم، درب قابلمه را باز نکنیم.

در 15 دقیقه پایانی طبخ آلوهایی راکه از قبلا با اندکی آب سرد خیس کرده بودیم، آب کش می کنیم و بعد به خورش افزون می کنیم.

ودر 5 دقیقه پایانی، چاشنی ها را افزون میکنیم. شکر را بنا به ذائمان میتوانیم کم یا چندان کنیم. همینطور مقدار خیلی کم نمک به اندازه یک پینچ یا 1/4 قاشق چایخوری به خورش افزون میکنیم.

 

نکاتی برای طبخ خورش به :

همان طور که در ابتدا هم خدمت تان توضیح دادم، این خورش بنا بر ذائقه شخصی میتواند دقیقاً شیرین، یا ملس باشد، پس اگر تمایل دارید کمی مزه ترش هم داشته باشد، 1 تا 2 قاشق رستوران آبلیموی تازه هم افزون کنید و نهایتاً خورش را مزه کنید و بعد از خاطرجمعی از طعم 5 دقیقه دوران بدهید و بعد شعله را خاموش کنید.

من طبق معمولً برای خورش به از رب گوجه فرنگی بهرهگیری نمی کنم ولی اگر رنگ خورش باب طبعتان نبود، در 5 دقیقه پایانی، 1 تا 2 قاشق رستوران رب گوجه فرنگی را در کمی روغن تفت بدهید و به خورش افزون کنید.

خورش را بعد از آماده شدن داخل ظرف مورد نظرمان می کشیم و همراه با چلو میل می کنیم.

منبع : talab.org

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
آموزش پخت خورشت خوشمزه به آلو
4.3 (86%) 58 رای