طرز تهیه قرمه سبزی

آکاایران: طرز تهیه خورش قرمه سبزی


آکاایران: از فضایل و خوشمزگی و اصالت قرمه سبزی هرچی بگیم کم گفتیم و این خورش واقعا خوشمزست.طرز تهیه و همه فوت و فن های تهیه قرمه سبزی ناب و اصیل در زیر عنوان شده.


فوت و فن پخت قرمه سبزی

طرز تهیه:


ابتدا در ظرفی مناسب سبزی ها را کاملا خرد کرده و با مقداری روغن کاملا سرخ میکنیم تا رنگ آن به صورت سبز بسیار تیره در بیاید.در ظرفی جدا پیاز را نگینی کرده و نیمه سرخ میکنیم و گوشت را به آن اضافه میکنیم و آن را تفت میدهیم تا تغییر رنگ دهد.زردچوبه و رب گوجه فرنگی را به مواد اضافه کرده و دوباره تفت میدهیم تا رب کاملا سرخ شود.زعفران را آب کرده و نیمی از آن را به همراه سبزی سرخ شده به مواد اضافه میکنیم.
لوبیا قرمز را شسته و آب آن را با آبکش گرفته و به مواد اضافه کرده و خوب تفت میدهیم.بعد از کمی تفت دادن مقداری آب قلم یا آب گوشت یا اب مرغ (یا عصاره های آماده موجود) را به غذا اضافه کرده و اجازه میدهیم با حرارت ملایم بپزد.پس از یک و نیم تا 2 ساعت لیمو عمانی های شسته شده نصف شده و هسته گرفته شده و بقیه زعفران آبکرده را به قرمه سبزی اضافه میکنیم و اجازه میدهیم نیم ساعت بپزد.پس از آن آبغوره و نمک را به خورش اضافه میکنیم و باز هم نیم ساعت به خورش زمان میدهیم تا جا بیفتد.
روش تهیهنکات:


1) اضافه کردن رب آلوچه به جای رب گوجه فرنگی غذای شما را خوشمزه تر میکند.
2)برخی افراد در سبزی قرمه اسفناج استفاده نمیکنند سعی کنید حداقل یکبار این خورش را با اسفناج بپزید تا متوجه تفاوت طعم بسیار فاحش آن باشید.
3)میتوانید به جای ابغوره از گرد لیمو عمانی یا گرد غوره هم استفاده کنید.
4)توجه داشته باشید هرچه قرمه سبزی بیشتر بپزد خوشمزه تر میشود.
5)سرخ کردن سبزی با روغن نباتی به خوشمزه تر شدن خورش کمک زیادی میکند.
نوش جان


.

منبع :

 آموزش

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
طرز تهیه خورش قرمه سبزی
4.3 (86%) 58 رای