آکاایران: قره بادمجان خورشتی خورشت معروف شهر تبریز است وبسیار خوشمزن و لذیذ است.
۱. ابتدا بادمجان ها را خوب می شوییم و پوستش را می گیزیم ولی دسته بادمجان ها را جدا نمی کنیم مانند شکل زیر و آن ها را از ته به شکل + با نوارهای باریک به سمت دسته بادمجان برش می دهیم مانند شکل زیر:
طرز تهیه قره بادمجان خورشتی (خورشت بادمجان) -آکاطرز تهیه

آکاایران: طرز تهیه قره بادمجان خورشتی (خورشت بادمجان)


۲. سپس بادمجان ها را در آب و نمک رقیق قرار می دهیم (میزان نمک کم باشد) آب نمک باعث می شود تلخی بادمجان ها گرفته شود ولی کم بودن نمک هم باعث می شود که بادمجان ها زیاد شور نشده و هم چنین حین سرخ شدن رنگ بادمجان ها در حد امکان سیاه نشود.

۳. سپس ۲۰ دقیقه یا ۳۰ دقیقه بعد بادمجان ها را از آب نمک در می آوریم و می شوییم و اجازه می دهیم درون آبکش یا روی دستمال تمیز کاملا خشک شوند.
۴. سپس با روغن داغ بادمجان ها را سرخ می کنیم گاهی می چرخانیم تا همه جای بادمجان خوب سرخ شود و سپس درون تابه ای می چینیم.
۵. گوشت را می شوییم و با پیاز نگینی خرد شده و مقدار کمی آب (بهتر است آب کم باشد تا گوشت خوش طعم تر شود) را به قابلمه افزوده و می گذاریم گوشت خوب بپزد. (بهتر است به پیاز یا گوشت زرد چوبه و نمک نزنید چون گاهی زردچوبه رنگ آب گوشت را تیره می کند و نمک هم باعث می شود گوشت سفت شده و دیر بپزد).
بعد که گوشت طبخ با مقداری آب گوشت کمی رب و مقدار زیادی زعفران دم کرده کمی نمک وفلفل سیاه سس رقیق تهیه می کنیم سپس گوشت ها را درون این سس قرار میدهیم تا خوب رنگ و مزه بگیرد. سپس گوشت ها را از سس خارج کرده و روی بادمجان ها می چینیم و بعد سس را روی بادمجان ها و گوشت می ریزیم و سپس روی حرارت ملایم با در بسته قرار می دهیم تا بادمجان ها خوب مغز طبخ شود وقتی بادمجان ها خوب پخته شد سپس گوجه را ورق کرده یعنی دایره دایره خرد کرده روی بادمجان ها قرار می دهیم و اجازه می دهیم گوجه فرنگی ها نرم شوند البته نه در حدی که ازشکل بیفتد. سپس چند قاشق آبغوره روی خورشت بریزید و اجازه می دهیم چند دقیقه ای روی حرارت بماند و بعد حرارت را خاموش می کنیم.
روش تهیه

۶.خورشت را درظرف مورد نظر چیده و با پلو زعفرانی یا ساده لیموی تازه، ماست یا ماست بادمجان و یا دوغ یا سالاد شیرازی نوش جان کنید


نکته ها:


۱. می توان از خود غوره در خورشت استفاده کرد ولی خورشت را شلوغ می کند.
۲. به هیچ عنوان از آبلیمو به جای آبغوره استفاده نکنید.
۳. این خورشت با زعفران خوش مزه تر می شود پس رب آن را کم و زعفران را زیاد کنید.


.

منبع :

 آموزش

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
طرز تهیه قره بادمجان خورشتی (خورشت بادمجان)
4.3 (86%) 58 رای