آکاایران: کی چی بخوریم ؟؟؟


آکاایران: کی چی بخوریم ؟


بعضی از ما روی در یخچال آشپزخانه یک برنامه غذایی داریم که تعیین می کند در روزهای هفته چه غذایی را باید آماده کنیم اما شاید برای سالم ماندن این برنامه روی یخچال کافی نباشد. طب سنتی می گوید اگر بدانید چه چیزی را در چه زمانی از روز بخورید، نه تنها بسیاری از مشکلات جسمی که با آنها دست و پنجه نرم می کنید، از بین می رود، بلکه می توانید بدن تان را تا سال ها در برابر بیماری های دیگر بیمه کنید.

بمب انرژی بسازیم :


کمتر کسی پیدا می شود که شکلات دوست نداشته باشد. خصوصا بچه ها که از خوردن آن سیر نمی شوند. خودتان می توانید در منزل یک نوع شکلات طبیعی با خواص بسیار عالی تهیه کنید و به عنوان میان وعده میل کنید. ۲۴ عدد بادام را در آب بخیسانید که پوستش کنده شود. سپس آن را با ۱۲ عدد خرما و دو قاشق غذا خوری دارچین و ۷ قاشق مرباخوری عسل داخل مخلوط کن بریزید و بگذارید خوب به خورد یکدیگر بروند. بعد از اینکه کاملا با یکدیگر مخلوط شدند، مایعی یکدست به دست می آید. می توانید یک قاشق غذا خوری از این مایع را بردارید و با آن توپک کوچکی درست کرده، نوش جان کنید.

صبح چه بخوریم:


صبح ها باید غذاهایی با مزاج گرم بخورید تا بدن بتواند انرژی بالای مورد نیاز را برای یک روز پرنشاط تامین کند. درست است که باید در خوردن چربی و شیرینی احتیاط کرد ولی اشکالی ندارد که صبح ها غذاهایی چرب و شیرین را میل کنید. خوردن کره، خامه و عسل در وعده صبحانه، همان طور که در فرهنگ غذایی ما در سال های قدیم جا داشته، مفید است اما صبحانه خوب فقط کره و مربا نیست. گاهی مصرف مقدار کمی گوشت در این وعده می تواند به بدن شما فایده برساند. برای اطاعات یه سایت آشپزی مراجعه نمایید .

ظهر ها چه بخوریم:


روش تهیه

به دلیل تابش خورشید، گرم ترین ساعت روز، ظهر است. درجه حرارت در ساعات ظهر به بالاترین میزان ممکن می رسد. خون برای اینکه به خنک کردن بدن کمک کند، به سطح بدن می آید و رگ های سطحی برای جذب خون بیشتر، بازتر می شوند. به همین دلیل خون کمتری به دستگاه گوارش می رسد و نباید ظهرها غذای مفصل یا سنگین میل کنید. بهترین انتخاب ها برای غذای ظهر، ساده ترین های شان هستند. در این وعده می توانید مقداری فرنی فاقد مخلفاتی مثل شیره یا شکر میل کنید. خوردن شیرینی ساده با چای هم در وعده ناهار کفایت می کند. کاهو با سکنجبین در گرما هم حال تان را جا می آورد، هم انرژی لازم برای ادامه فعالیت های روزانه را فراهم می کند.


.

منبع :

 آموزش

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
کی چی بخوریم ؟؟؟
4.3 (86%) 58 رای