روش تهیه

آکاایران: طرز تهیه گوی آو


آکاایران: طرز تهیه:


ابتدا کدوها را شسته و به شکل دلخواه خرد کنید و داخل سبد بریزید و مقداری نمک روی آن بپاشید.مقدار مناسبی کره را در قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا کره ذوب شود.
گوشت را شسته و به صورت خورشتی خرد کنید و داخل کره داغ ریخته و خوب تفت دهید و بعد از آنکه گوشت تغییر رنگ داد ادویه ها و رب گوجه فرنگی را هم اضافه کنید و تفت دهید. سیر و پیاز را ریز خرد کرده و بیفزایید و پس از یکی دو تفت 4 پیمانه آب گرم داخل خورش بریزید و اجازه دهید خورش با حرارت ملایم 1ونیم تا 2 ساعت بجوشد تا گوشت بپزد و خورش غلیظ شود.
در این فاصله کدوها را با روغن یا کره تفت دهید تا طلایی شود. زمانی که گوشت خورش طبخ کدوها را داخل خورش بریزید و 10 تا 15 دقیقه اجازه دهید کدو با خورش بپزد. گوجه فرنگی ها را در آب جوش انداخته و وقتی نرم شد پوستشان را بگیرید و بعد چهار قاچ کنید و روی خورش بگذارید و زعفران، آبغوره و نمک را اضافه کنید. زمان طبخ کدو و گوجه فرنگی در خورش باید کوتاه باشد تا کدو و گوجه فرنگی در عین پختگی، شکل خود را از دست ندهند.بعد از یکی دو جوش خورش آماده است. زمانی خورش جا می افتد که کم آب و غلیظ شود و به روغن بیفتد.


نکات:


1)در صورت تمایل به جای آبغوره از آبلیمو یا آب نارنج یا اب انار هم میتوانید استفاده کنید.
2)استفاده از گوجه فرنگی در این خورش اختیاری است.
3)بهتر است پوست کدو را جدا نکنید و با پوست آن را سرخ کنید تا خوشمزه تر شود.
4)این غذا را هم با نان و هم با کته میتوان سرو کرد.
نوش جان


.

منبع :

 آموزش

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
طرز تهیه گوی آو
4.3 (86%) 58 رای