آکاایران: مواد لازم: نان تست بزرگ 6 عدد، کره 25 گرم، آویشن یک قاشق چای خوری، نمک کمی، پودر پسته یک قاشق چای خوری.
تصویر طرز تهیه میت پلیت، ناهاری درون قالب​های مافین
مواد میانی:
گوشت چرخ کرده 250 گرم
پیاز رنده شده 1 عدد
زعفران حل شده 1.4 قاشق چای خوری
هویج رنده شده 1 عدد
زرشک 2 قاشق سوپخوری
گردوی خرد شده 3 قاشق سوپخوری
ادویه گوشت شامل زیره، فلفل سیاه، سیر و کمی زرچوبه و نمک به میزان لازم
پنیر گودا، گوجه گیلاسی و زیتون سیاه برای تزیین
روغن کنجد در صورت لزوم
روش تهیه:
1. نان های تست را با یک قالب گرد به قطر 8 سانت برش بزنید و سپس درون قالب های مافین فرم دهید حال کره را ذوب کنید و با قلم مو روی نان ها بمالید و کمی آویشن، نمک و پودر پسته روی آنها بپاشید و به مدت 10 دقیقه در فر با دمای 160 درجه سانتی گراد بگذارید تا کاسه های نان تست فرم بگیرند و خشک شوند سپس از فر خارج کنید و کنار بگذارید.
2. گوشت چرخ کرده را همراه یک عدد پیاز رنده شده و ادویه های مخلوط گوشت شامل زیره، نمک، فلفل، کمی زردچوبه و سیر روی حرارت درون تابه تفت دهید تا رنگ گوشت عوض شود، سپس هویج رنده شده را اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید. فقط مرتب هم بزنید تا کاملا یکدست شود و گوشت نسوزد؛ درصورتی که گوشت کم چرب باشد 2 قاشق سوپخوری روغن کنجد اضافه کنید.
3. در نهایت زرشک و گردوی خیس خورده و زعفران را نیز اضافه کنید و چند دقیقه دیگر تفت دهید سپس درون کاسه های نان تست را پر کنید و به سلیقه خودتان با پنیر گودا، گوجه فرنگی گیلاسی و زیتون سیاه تزیین کنید.
4. در صورت دلخواه می توانید به جای گوشت چرخ کرده از سینه مرغ پخته شده نیز استفاده کنید. دقت کنید که سینه مرغ را حداکثر 15 دقیقه بپزد سپس بگذارید خنک شود و در نهایت ریش ریش کنید چون اگر زیاد بپزید مرغ سفت می شود.
روش تهیه

آکاایران: میت پلیت.

منبع :

 آموزش

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
میت پلیت
4.3 (86%) 58 رای