آکاایران: زمان آماده سازی
۱۰ دقیقه
زمان پختن
۵۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۴ نفر
۱ قاشق غذاخوری
روغن زیتون
۱ عدد
مرغ
۱ عدد بزرگ
پیاز
۸ عدد متوسط
هویج
۳/۴ پیمانه
سرکه سفید
۱ قاشق غذاخوری
عسل
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
مرغ آرام پز با پیاز قرمز و هویج  -آکامرغ آرام پز با پیاز قرمز و هویج  -آکا

آکاایران: مرغ آرام پز با پیاز قرمز و هویج

مرغ آرام پز با پیاز قرمز و هویج از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که سایت آشپزی دستور طبخ آن را برای شما آماده کرده است.

نکاتی در رابطه با تهیه ی این غذا:

۱- برای این دستور، به یک عدد مرغ کامل (حدود یک و نیم کیلو تا یک کیلو و ۷۰۰ گرم)، که ۸ قطعه شده نیاز دارید. برای قطعه کردن مرغ استخوان پشتی را با قیچی آشپزخانه بریده و درآورید. بعد با استفاده از یک چاقوی تیز سینه را نصف کرده و ران ها و پاهای مرغ را از سینه و بال ها جدا کنید.

۲- برای این دستور، پیازقرمز (یا بنفش) را درشت خلال کنید (برش های حدودا یک سانت و نیمی).

۳- برای این دستور، هویج ها را به قطعات ۵ تا ۶ سانتی نسبتاً درشت برش دهید.

  1. از قبل فر را با دمای 167 درجه سانتی گراد گرم کنید. در قابلمه ای بزرگ روغن زیتون را با دمای بالا داغ کنید. بر روی قطعه های مرغ نمک و فلفل بپاشید و آن ها را از طرف پوست در قابلمه قراردهید و حدود 8 دقیقه بپزید تا پوست آن ها قهوه ای و ترد شوند. تکه های مرغ را بچرخانید و 2 دقیقه دیگر بپزید. مرغ ها را در بشقابی قرار دهید و کنار بگذارید.
  2. یک قاشق غذاخوری از روغن را در قابلمه را نگه دارید و شعله را اندکی کم کنید (شعله متوسط رو به بالا). پیاز خلال شده و هویج قطعه شده را در قابلمه ریخته و حدود 5 دقیقه بپزید ،تا پیاز طلایی روشن شود. مواد را ،مداوم هم بزنید. سرکه و عسل را به مواد اضافه کنید و به نقطه جوش برسانید. مواد را با قاشق چوبی به هم بزنید وقسمت های قهوه ای شده را نیز با سایر مواد هم بزنید.
  3. مرغ ها را به قابلمه برگردانید، سمت پوست پایین باشد. 1 پیمانه آب به آن ها اضافه کنید و بگذارید تا بجوشد. سپس روی آن را بپوشانید و در فر قراردهید و برای حدود 35 دقیقه بپزید، تا زمانیکه مرغ ها مغز طبخ شوند و مواد مایع آن کم شود. پیش از سرو روی آن جعفری خرد شده بپاشید.
.

منبع :

مرغ آرام پز با پیاز قرمز و هویج  -آکامرغ آرام پز با پیاز قرمز و هویج  -آکا

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
مرغ آرام پز با پیاز قرمز و هویج
4.3 (86%) 58 رای