آکاایران: زمان پختن
۳۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۴ نفر
۲ قوطی
کنسرو ماهی تن
به میزان لازم
روغن
۱ عدد
پیاز
۱ عدد
فلفل دلمه ای
۸ عدد
قارچ
۳ قاشق غذاخوری
رب گوجه
۶ قاشق غذاخوری
ذرت
افزودن به علاقه مندی
چاپ دستور غذایی
خوراک تن ماهی  -آکاخوراک تن ماهی  -آکا

آکاایران: خوراک تن ماهی

خوراک تن ماهی از مجموعه دستورغذایی هایی است که بخش آشپزی سایت آشپزباشی، طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

از فلفل می توان برای افزایش جریان خون، تحریک سیستم عصبی، افزایش اشتها و رهایی از سوءهاضمه استفاده نمود. کاپسیسین به عنوان فعال ترین ماده موجود در فلفل، باعث کاهش میزان کلسترول خون و کاهش شدت سیگنال های درد در بدن می گردد. محققان می گویند، فلفل میزان کلسترول خون را پایین می آورد که این امر باعث کاهش فشارخون نیز می گردد. ذرت غذای خوبی برای پیشگیری از سرطان و جلوگیری از کرم خوردگی دندان است. ماهی یکی از منابع خوب آهن است و در خونسازی و همچنین در حفظ مقاومت بدن در برابر میکروب ها نقش مهمی به عهده دارد. با مصرف ماهی می توانیم به سلامت اعصاب، شادابی، طراوت پوست و پیشگیری از کم خونی کمک کنیم . مصرف ماهی ۲ تا ۳ بار در هفته در برنامه غذایی مادران باردار و شیرده می تواند اثرات مثبتی در رشد جسمی و ذهنی جنین و نوزاد داشته باشد. ماهی از منابع خوب فسفر محسوب می شود. فسفر ماده ای است که همراه کلسیم در سلامت و استحکام استخوان ها تاثیر مهمی دارد.

در خوراک تن ماهی فلفل دلمه ای و پیاز گرم هستند.  قارچ، ذرت و تن ماهی و رب گوجه سرد هستند.

  1. برای تهیه خوراک تن ماهی ابتدا کنسرو ها را در قابلمه ای آب به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.
  2. در تابه ای مقداری روغن ریخته و پیاز را رشته ای خرد کرده و سرخ کنید وقتی سرخ شد کنسرو ها را درون آن بریزید و کمی تفت دهید سپس فلفل دلمه ای رشته ای شده و قارچ های حلقه ای شده را نیز به آن اضافه کنید.
  3. رب را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و در آخر ذرت پخته شده را اضافه کرده و از روی حرارت بردارید، در ظرف مورد نظر ریخته و میل کنید.
.

منبع : ashpazbashy.com

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
خوراک تن ماهی
4.3 (86%) 58 رای