انواع صبحانه کشورهای مختلف

آکاایران: تخم مرغ یکی از محبوب ترین و رایج ترین مواد غذایی برای آشپزی در تمامی کشورهای دنیاست که به روش های گوناگونی پخته و سرو می شود.

به طور مثال در ایران انواع مختلف تخم مرغ شامل نیمرو، آب پز، عسلی، خاگینه و املت است و در غذاهای گوناگونی همانند کوکو، کتلت، میرزاقاسمی یا کیک ها و دسرها استفاده می شود.

همه از فواید بسیار زیاد تخم‌مرغ به خوبی آگاه هستیم. سفیده و زرده تخم مرغ هر دو حاوی مواد معدنی و پروتئین و سرشار از مواد مغذی هستند. زرده آن همچنین دارای کلسترول و اسیدهای چرب مفید است.تخم‌ مرغ در هر شکل و فرمی یکی از بهترین گزینه‌ها برای صبحانه بشمار می رود از عسلی گرفته تا نیمرو، املت، خاگینه و غیره.

علاوه بر تخم مرغ، از تخم دیگر پرنده ها همانند اردک یا شترمرغ نیز برای آشپزی استفاده می شود که به سلیقه و ذائقه افراد بستگی دارد. این ماده خوراکی از دیرباز برای مردم جهان از ارزش و اعتبار زیادی برخوردار بوده و به خاطر مواد مغذی، پروتئین و دیگر خواصی و ویژگی هایی که دارد، نمونه های گوناگونی از آن را در جهان شاهد هستیم. در همین راستا و به منظور آشنایی با جالب ترین روش های سرو تخم مرغ در کشورهای مختلف دننیا با آکاایران همراه باشید.

صبحانه رایج ایران: املت گوجه فرنگی

این صبحانه بسیار خوشمزه از تخم مرغ، گوجه فرنگی تازه و کره تهیه می شود. در کنار آن نان تازه، ترشی کلم یا سبزی تازه نیز سرو می شود.

صبحانه در کشورهای مختلف دنیا

املت گوجه فرنگی از صبحانه های رایج کشور ایران می باشد

صبحانه مخصوص مکزیکی با نیمرو: Huevos Rancheros

این صبحانه کلاسیک از نیمرو، نان تورتیلا، سس سالسای تهیه شده از گشنیز، فلفل چیلی، پیاز و گوجه فرنگی تشکیل شده است. برای تکمیل این صبحانه در کنار آن آووکادو، برنج مکزیکی و لوبیای پخته شده نیز سرو می شود.

صبحانه کشورهای مختلف

صبحانه مخصوص مکزیکی با نیمرو

صبحانه آمریکایی با نیمرو: کوکوی سیب زمینی

آمریکایی ها یک صبحانه مخصوص دارند که از کوکوی سیب زمینی، نیمرو، سوسیس و بیکن تشکیل شده است.

صبحانه کشورهای مختلف دنیا

صبحانه مخصوص آمریکایی ها که از کوکوی سیب زمینی، نیمرو، سوسیس و بیکن تشکیل شده می شود

صبحانه عراقی با تخم مرغ: Makhlama Lahm

در عراق، گوشت چرخ کرده گوسفند یا گوساله را با ادویه مخصوص عراقی، پیاز، گوجه فرنگی، جعفری و پودر کاری تفت می دهند. هنگام سرو، یک عدد تخم مرغ روی آن می شکنند و بعد از بستن نیمرو آن را سرو می کنند.

صبحانه در کشورهای مختلف

صبحانه عراقی با تخم مرغ و گوشت چرخ کرده

صبحانه رایج مالزی با تخم‌مرغ: Nasi Lemak

صبحانه ملی مالزی دارای برنج پخته شده در شیر نارگیل است که روی برگ های کادی سرو می شوند. این غذا بدون تخم مرغ عسلی، آنچوی، بادام زمینی سرخ شده، اسلایس های خیار و خمیر چیلی سرو نمی شود.

صبحانه مردم کشورهای مختلف

صبحانه رایج مالزی با تخم‌مرغ روی برگ های کادی سرو می شوند

خاگینه تخم مرغ در لهستان : Jajecznica  

در سفر به لهستان حتما صبحانه های این کشور را تست کنید. این وعده شامل خاگینه تخم‌مرغ به همراه سوسیس است که با نام Jajecznica شناخته می‌شود.

انواع صبحانه های کشورهای مختلف

در سفر به لهستان حتما خاگینه تخم مرغ را تست کنید

صبحانه ونزوئلایی: پیراشکی Perico 

رایج ترین صبحانه در کشور ونزوئلا Perico است. برای تهیه این وعده تخم مرغ را با پیاز خاگینه می کنند و فلفل و گوجه‌فرنگی به آن می‌افزایند. این صبحانه با پیراشکی سرو می‌شود.

انواع صبحانه در کشورهای مختلف

رایج ترین صبحانه در کشور ونزوئلا پیراشکی است

صبحانه ویتنامی با نیمرو: Bánh mì  

یکی از صبحانه های ویتنام شامل نان، نیمرو به همراه سوسیس و پیاز کاراملی شده است. در کنار این صبحانه چای سیاه داغ هم سرو می شود.

صبحانه های کشورهای مختلف

صبحانه ویتنامی با نیمرو با چای سیاه داغ هم سرو می شود

صبحانه انگلیسی همراه با نیمرو

این صبحانه به همراه چای سیاه سرو می شود.

صبحانه کلاسیک انگلیسی شامل نیمروی تخم مرغ، لوبیای گرم، قارچ، گوجه فرنگی، سوسیس، بیکن و نان تست است. هیچ وعده غذایی انگلیسی بدون چای سرو نمی شود.

صبحانه كشورهاي مختلف

صبحانه انگلیسی با نیمرو به همراه چای سیاه سرو می شود

صبحانه بلغاری با تخم مرغ آب پز شده: بانیستا

این غذا نمکی و چند لایه است

کروسان‌ها تنهای شیرینی‌های مخصوص صبحانه نیستند که به صورت چند لایه پخته و عرضه می‌شوند. بلغاری‌های نوعی نان به نام بانیستا دارند که با ورقه‌های خمیر فیلو که با تخم مرغ پخته و پنیر فتا پر شده است برای صبحانه سرو می‌شود که طعمی عالی دارد.

تخم مرغ

صبحانه بلغاری با تخم مرغ آب پز شده نمکی و چند لایه است

گردآوری توسط بخش انواع املت سایت آکا
طرز تهیه صبحانه با تخم‌ مرغ در کشورهای مختلف
4.7 (94%) 77 رای