پاستا و پستوی گوجه فرنگی

آموزش پاستا و پستوی گوجه فرنگی

 

مواد لازم پاستا و پستوی گوجه فرنگی :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
پاستای شکلی ریز 400 گرم 100 گرم / 300 کالری
برگه ی گوجه فرنگی بسته بندی شده در روغن 100 گرم 100 گرم / 15 کالری
روغن زیتون در صورت نیاز 100 گرم / 0 کالری
سیر 1 حبه ی درشت 100 گرم / 120 کالری
دانه های کاج تُست شده 80 گرم نامشخص
ریحان تازه 1 مشت 100 گرم / 40 کالری
پنیر پارمزان 50 گرم 100 گرم / 452 کالری
قارچ 130 گرم 100 گرم / 27 کالری
گوجه فرنگی گیلاسی 150 گرم 100 گرم / 15 کالری
اسفناج ریز و تاز چین 100 گرم 100 گرم / 25 کالری
لیمو ترش بزرگ 1 عدد 100 گرم / 7 کالری
نمک . پودر فلفل سیاه به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه پاستا و پستوی گوجه فرنگی :

 

پاستا با قارچ و کلم بروکلی خوشمزه

روش تهیه پاستا و پستوی گوجه فرنگی

 

این غذا ویژگی های بسیار متمایزی دارد و با مخلوطی از برگه های گوجه فرنگی (خشک شده در آفتاب) همراه است. این نوع گوجه باعث می شود پستو شل تر دربیاید. در صورت نیاز می توانید پستو را دوبرابر تهیه کنید و باقی مانده ی آن را با یک لایه روغن پوشانده و تا 2 هفته در یخچال نگهداری کنید.

 

روش تهیه پاستا و پستوی گوجه فرنگی

آموزش پاستا و پستوی گوجه فرنگی

 

*. یک قابلمه ی بزرگ برداشته و آب و نمک را در آن به جوش بیاورید، پاستا را به آن اضافه کنید. اجازه دهید دوباره آب به جوش بیاید، مواد را هم بزنید تا به هم نچسبند. سپس 8 دقیقه آنها را بپزید تا زمانی که پاستا نرم شوند. بهتر است که آن را روی شعله ی ملایم بپزید زیرا در این حالت سس را بهتر جذب می کند.

*. برای پِستو، برگه های گوجه خیسانده شده در روغن را روی یک کاسه آبکش کنید (روغن آن را دور نریزید). آن ها را در غذا ساز ریخته و 150 گرم از روغن خودش را به آن اضافه کنید. اگر روغن کافی در شیشه ی خود برگه ها وجود نداشت کمی روغن زیتون به آن اضافه کنید. سیر، دانه های کاج و برگ های ریحان را اضافه کنید.

 

درست کردن پاستا با قارچ و کلم بروکلی

پاستا و پستوی گوجه فرنگی

 

*. مواد پِستو را درغذا ساز با هم مخلوط کنید تا زمانی که تقریبا یکنواخت شوند. پارمیزان را رنده ریز کرده و درون مخلوط بریزید. مجددا هم بزنید تا پنیر و سس کاملا ترکیب شوند. آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید.قارچ ها را ریز برش بزنید، گوجه های گیلاسی را نصف کنید و آب لیمو ها را بگیرید.

*. هنگامی که پاستا حاضر شد، یک فنجان از آب پخت آن را کنار گذاشته و سپس آن را آبکش کنید. ماکارونی ها را زیر آب سرد شیر قرار دهید و آب آن را به خوبی بگیرید سپس کمی روغن به آن اضافه کنید. روغن مانع چسبیدن ماکارونی ها می شود.

*. پاستا را با پستو، آب لیمو مخلوط کرده و اگر خشک بود کمی از آب پخت را به آن اضافه کنید. قارچ های خرد شده را با گوجه ها و اسفناج مخلوط و سپس سرو کنید.

*. نکته : اگر می خواهید این سالاد را از پیش تهیه کنید، قارچ را مخلوط کنید اما برگ اسفناج را روی ماکارونی ها نریزید و هنگام سرو آنها را با هم مخلوط کنید.

 

خواص ریحان :

*. اسانس ریحان که بازیلیک نام دارد ، بسیار معطر و ضدعفونی کننده ی دستگاه گوارش است و بوی سیر  و پیاز  را از دهان می برد. به همین دلیل یک پای ثابت نان و کباب، ریحان تازه است.

*. ریحان میکروب اسهال و وبا  را می کشد و بوی آن پشه و مگس را فراری می دهد . ریحان را در باغچه ی منزل خود بکارید تا به این ترتیب با حشرات مزاحم مبارزه کنید.

*. به نظر می رسد که دانه ی ریحان برای رفع اثر زهر مارگزیدگی ، هم بصورت خوراکی و هم اگر به روی محل زخم گذاشته شود، مؤثر است. عقیده ای هم وجود دارد که ریحان می تواند زگیل  را درمان کند.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

طرز تهیه پاستا و پستوی گوجه فرنگی
4 (68%) 26 رای