صفحه نخست
اخبار آکانیوز سرگرمی فیلم سلامت آشپزی شیرینی پزی خانه داری خانواده سبز ازدواج کودک داری ورزش بیوگرافی عکس اطلاعات عمومی ایرانگردی جهانگردی تعبیر خواب بازی فرهنگ

رولت گوشت، طرز تهیه رولت گوشت خوشمزه

رولت گوشت چرخ کرده در فر و طرز تهیه رولت گوشت و رولت گوشت چرخ کرده و رولت گوشت فرانسوی و رولت گوشت با قارچ را در آکا ببینید

 

در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه رولت گوشت را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

رولت گوشت فرانسوی

 

مواد لازم رولت گوشت :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت چرخ کرده مخلوط (گوساله و گوسفند)

نیم کیلوگرم

100 گرم / 225 کالری

پیاز متوسط

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

سیر

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

فلفل سیاه درسته

4 تا 5 دانه

100 گرم / 0 کالری

نمک

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

پودرسوخاری

به مقدار لازم

نامشخص

رب گوجه فرنگی

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

 

مواد مورد نیاز برای داخل رولت :

روش یک :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 147 کالری

جعفری یا گشنیز خردشده

3 قاشق سوپ خوری

نامشخص

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

 

روش دو :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زرشک

3 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 50 کالری

گردوی خردشده

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 688 کالری

 

طرز تهیه رولت گوشت :

*. آکاایران : ابتدا پیاز را پوست کنده و پس از شست وشو خرد کنید. سپس سیرها را نیز پوست گرفته و رنده کنید. گوشت چرخ کرده را به چند قسمت تقسیم کرده.

*. هر یک از قسمت ها را همراه کمی پیاز و سیر داخل دستگاه خردکن یا غذاساز بریزید.این کار را آن قدر تکرار کنید که گوشت های تقسیم شده.

*. با سیر و پیاز چرخ شود. در پایان کل گوشت را مجددا داخل دستگاه بریزید و خوب با هم مخلوط کنید.

*. نکته یک : اگر مخلوط گوشت و پیاز و سیر به دست نچسبید، یعنی آماده درست کردن رولت است در غیر این صورت، آن قدر ورز دهید تا دیگر به دست نچسبد.

*. نکته 2: با توجه به اینکه با این مقدار گوشت، می توانید 2 عدد رولت درست کنید، مقدار گوشت را به 2 قسمت تقسیم کنید. حالا در کف یک سینی مقداری آرد سوخاری بپاشید و نیمی از گوشت را برداشته و پس از صاف کردن در کف دست، روی سینی آغشته به پودر سوخاری پهن کنید.

*. تا به صورت گرد باز شود. توجه داشته باشید لبه های گوشت نباید ضخیم باشد و تا جایی که امکان دارد، به طور یکنواخت با فشار آوردن روی گوشت، لبه های آن را نازک کنید، سپس یکی از مخلوط های داخل رولت را آماده کنید و سطح گوشت را با آن بپوشانید.

*. اگر می خواهید از مخلوط تخم مرغ دار برای داخل رولت استفاده کنید، ابتدا باید تخم مرغ ها را آب پز کرده و پس از پوست کندن به صورت حلقه حلقه، خرد کنید. حالا جعفری یا گشنیز خرد شده را روی گوشت بریزید و سپس تخم مرغ ها را روی سبزی بچینید.

*. با پاشیدن نمک و فلفل، آن را مزه دار کنید. در پایان، لبه های گوشت را از روبه رو به هم بچسبانید. برای این منظور از 2 انگشت شست و سبابه استفاده کنید و لبه ها را روی هم طوری فشار دهید تا خوب به هم بچسبند. حالا نوبت سرخ کردن رولت است.

*. داخل تابه ای گود، مقداری روغن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود. سپس رولت پیچیده شده را داخل روغن بگذارید. پس از اینکه یک طرف آن کمی سرخ شد، آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود.

*. در فاصله سرخ شدن یکی از رولت ها، برای درست کردن رولت دیگر، دست به کار شوید. همان طور که پیش از این نیز ذکر شد، شما می توانید داخل رولت را با مخطوط دیگری هم پر کنید؛ بنابراین این رولت را به جای مخلوط تخم مرغی با زرشک و گردو بپیچید.

*. برای این منظور، پس از پهن کردن گوشت روی سینی آغشته به پودر سوخاری، زرشک را شسته و با گردوی خردشده مخلوط کنید. سپس آن را روی گوشت بریزید. حالا 2 طرف گوشت را مانند روش قبل روی هم چسبانده و آن را سرخ کنید. پس از سرخ شدن رولت ها، آنها را داخل تابه ای بزرگ کنار هم قرار دهید.

*. تابه کوچک دیگری نیز آماده کنید و در آن کمی روغن بریزید. سپس یک قاشق سوپ خوری رب گوجه فرنگی را در آن تفت داده و مقداری آب نیز به آن اضافه کنید. حالا سس حاصله را روی رولت های چیده شده در تابه بزرگ بریزید و در ظرف را بگذارید و مدت یک ساعت روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا رولت ها بپزد.

 

خواص زرشک :

خواص زرشک : پیشگیری از سرماخوردگی

*. یک کارشناس تغذیه گفت: به دلیل وجود ویتامین B فراوان در زرشک، این ماده غذایی می تواند در پیشگیری از سرماخوردگی نقش بسزایی داشته باشد. یوسف نقیایی گفت: زرشک یک نوع میوه است و در گروه میوه جات قرار می گیرد.

*. وی گفت : یکی از بهترین ترکیبات موجود در زرشک، ویتامین B فراوان است که در پیشگیری از سرماخوردگی نقش مهمی دارد. همچنین وجود اسیدهای عالی فراوان در این میوه که سبب مزه ترش آن می شوند می تواند در جذب آهن نقش بسزایی داشته باشد.

*. وی ادامه داد: همچنین آهن موجود در زرشک قابل توجه است. از سایر ویتامین های موجود در این میوه می توان به ویتامین های گروه B به خصوص ویتامین B1 ,B2 اشاره کرد که ویتامین B1 یا تیامین می تواند عوارض عصبی و حتی پرخاشگری را بهبود بخشد.

 

اختصاصی آکاایران