آموزش کنسرو توت فرنگی

 

مواد لازم کنسرو توت فرنگی :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

توت فرنگی سفت

6 کیلو

100 گرم / 35 کالری

شکر

4 لیوان

100 گرم / 400 کالری

آب

1.5 لیتر

100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه کنسرو توت فرنگی :

*. آکاایران : اول شربت را می جوشانیم شربت نباید خیلی غلیظ شود مثل شربت مربا نمی شود اگر خواستید می توانید مقدار شکر را کمتر از این هم بکنید و اگر کم شیرین شد در موقع سرو می توانید کمی شربت بریزید.

 

آموزش 

کنسرو توت فرنگی,دستور تهیه 

کنسرو توت فرنگی,تهیه 

کنسرو توت فرنگی

دستور تهیه کنسرو توت فرنگی

 

*. اگر این مقدار را اضافه کنید.شکرش زیادتر باشد می توانید بعدا مقداری آب بریزید.توت فرنگی های را شسته و داخل شیبشه های مربا  پر کرده بطوریکه 2 میلی لیتر سرش خالی باشد کامل پر نمی کنیم.

 

آموزش 

کنسرو توت فرنگی,دستور تهیه 

کنسرو توت فرنگی,تهیه 

کنسرو توت فرنگی

کنسرو توت فرنگی خوشمزه

 

*. رویش شربت جوشانده داغ را می ریزیم تا  جایی که روی توت فرنگی ها پر شود زیاد پر نمی کنیم.دربش را بسته در قابلمه بزرگ دربش به طرف پایین باشد قرار می دهیم.رویش تا جایی که روی شیشه ها را بپوشاند.

 

آموزش 

کنسرو توت فرنگی,دستور تهیه 

کنسرو توت فرنگی,تهیه 

کنسرو توت فرنگی

کنسرو توت فرنگی خوشمزه

 

*. آب  می ریزیم اگر شیشه ها کوچک باشد 15 دقیقه و اگر بزرگ باشد 20 دقیقه می جوشانیم وقتی کمی ولرم شد به همان شکل در جای سرد و خشک می گذاریم بماند برای زمستان  نگهداری می کنیم.

 

خواص توت فرنگی :

*. جوشانده برگهای توت فرنگی با شیرین بیان اسم را تخفیف و تسکین می دهد و ریشه ان به مقدار بیست گرم در یک لیتر اب برای اسهال کودکان مفید است.خوردن این میوه ترشی خون را از بین میبرد و محیط بدن را قلیایی می کند .

*. توت فرنگی مقوی قلب بوده ، التهاب صفرا را خاموش می کند و بهترین صفرابر است.برای مرض قند ، خارش بدن وتنگی نفس و سرفه های خشک مفید بوده و بواسیر را درمان میکند و شباهت زیادی به تمشک دارد.

 

اختصاصی آکاایران