طرز تهیه پیراشکی گوشتمواد لازم پیراشکی گوشت :گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم 100 گرم / 240 کالری
تخم مرغ پخته ۲ عدد 100 گرم / 147 کالری
پیاز داغ عسلی ۰٫۵ فنجان 100 گرم / 164 کالری
جعفری ساطوری شده ۰٫۵ فنجان 100 گرم / 34 کالری
پاپریکا ۰٫۲۵ قاشق مربا خوری 100 گرم / 289 کالری
فلفل ۰٫۲۵ قاشق مربا خوری 100 گرم / 0 کالری
دارچین ۰٫۲۵ قاشق مربا خوری 100 گرم / 261 کالری
پیاز ۱ قاشق سوپخوری 100 گرم / 5 کالری
سس گوجه فرنگی ۲ قاشق سوپخوری 100 گرم / 89 کالری


طرز تهیه پیراشکی گوشت :
*. گوشت را تفت میدهیم پیاز داغ عسلی را اضافه میکنیم کمی آب ریخته میگذاریم بپزد پاپریکا ، فلفل ، نمک ، دارچین ، آبلیمو و سس گوجه فرنگی را اضافه میکنیم پس از پخته شدن بطوریکه آب گوشت کاملا بر چیده و تمام شد تخم مرغهای پخته را روی گوشت رنده میکنیم از روش آتش برمیداریم و جعفری ساطوری را مخلوط نموده هم میزنیم مایه برای پیراشکی حاضر خواهد بود.
*. خمیر پراشکی را مطابق با دستورالعمل آمده در پیراشکی آماده میکنیم خمیر را به چانه های خیلی کوچک در میا وریم و آنرا با دست باز میکنیم مایه گوشت را وسط آن گذارده میپیچیم در قابلمه گودی که عمیق باشد مقدار زیادی روغن میریزیم و آنها را در روغن سرخ میکنیم حرارت چراغ را کم میکنیم تا پیراشکی کاملا مغز پخت شود از روغن بیرون آورده و سر میز میبریم.  
مواد جهت تهیه خمیر پیراشکی گوشت :
*. تخم مرغ دو عدد، ماست یک پیمانه، آرد 5 پیمانه، مایه خمیر یک قاشق غذا خوری، شکر 2 قاشق غذاخوری، آب ولرم 4 پیمانه، روغن 3 قاشق غذاخوری، نمک نصف قاشق چایخوری، جوش شیرین نصف قاشق چایخوری  
طرز تهیه خمیر پیراشکی گوشت :
*. مایه خمیر را با یک قاشق آب ولرم و شکر مخلوط کنید و15 دقیقه به آن استراحت دهید تا پف کند. تخم مرغ ها و بقیه شکر و نمک را با هم مخلوط کنید. سپس در ظرفی دیگر ماست و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و ترکیب تخم مرغ و شکر و نمک را به آن بیفزایید. آرد را کم کم اضافه کنید.با یک چنگال و سپس با دست آن را ورز دهید تا خمیری یک دست به دست بیاید. خمیر را در ظرفی قرار دهید و روی آن را بپوشانید و به مدت یک ساعت استراحت دهید. در طول این یک ساعت چند بار خمیر را ورز دهید.  
مواد لازم برای داخل پیراشکی مرغ :

مرغ ریز شده نیم کیلوگرم 100 گرم / 200 کالری
فلفل سبز ریز خرد شده یک عدد 100 گرم / 15 کالری
نمک یک قاشق مرباخوری 100 گرم / 0 کالری
فلفل سیاه ۲ قاشق مرباخوری 100 گرم / 0 کالری
پیازچه ۲۰ عدد 100 گرم / 3 کالری
سیر یک قاشق مرباخوری 100 گرم / 120 کالری
پنیر پیتزا یک لیوان 100 گرم / 330 کالری
کره یک قاشق غذاخوری 100 گرم / 737 کالری
جعفری خرد شده یک خوشه 100 گرم / 25 کالری
پیاز خرد شده یک عدد 100 گرم / 5 کالری


مواد لازم برای خمیر پیراشکی مرغ :

آرد کیک ۳ لیوان 100 گرم / 360 کالری
کره یا مارگارین ۲۰۰ گرم 100 گرم / 850 کالری
نمک یک قاشق مرباخوری 100 گرم / 0 کالری
پودر زیره یک قاشق مرباخوری 100 گرم / 15 کالری
شیر ولرم یک لیوان 100 گرم / 46 کالری
بکینگ پودر یک قاشق مرباخوری نامشخصطرز تهیه پیراشکی مرغ :


*. مرغ، پیاز، کره، نمک، فلفل و سیر را با هم بپزید . پس از کمی خنک شدن، پیازچه، جعفری، فلفل سبز و پنیر را به آن اضافه و خوب مخلوط کنید. برای تهیه خمیر، تمامی مواد به جز شیر را با هم مخلوط کنید و سپس با افزودن تدریجی شیر مواد را به حالت خمیر در بیاورید و پس از پوشاندن روی آن اجازه دهید مواد به مدت ۱۰ دقیقه بماند.


*. خمیر را روی سطحی پوشیده با آرد باز کنید و به شکل مستطیل های ۱۲*۸ برش بزنید. مقداری از مواد را در وسط قرار دهید و لوله کنید. لبه خمیر را با کمی آب خیس کنید تا خوب بچسبد. سپس با استفاده از چنگال کمی روی لبه ها فشار دهید تا محکم شود. پیراشکی ها را سرخ و داغ داغ سرو کنید.امیدواریم با تهیه این پیراشکی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.خواص سیر :


*. برای درد گلو می توانید یک حبه از سیر رنده کرده و یک قاشق مربا خوری آبلیمو به آن اضافه نمایید سپس میل کنید، اگر این کار را چند بار انجام دهید برای دردگلو داروی مفیدی می باشد.

 


اختصاصی آکاایرانگردآوری توسط بخش انواع ساندویچ سایت آکا
طرز تهیه پیراشکی
4.8 (96%) 42 رای