روش تهیه

آکاایران: طرز تهیه ساندویچ مرغ، کدو سبز و پنیر ریکوتا


آکاایران: طرز تهیه:


کدوسبز رو تو یه صافی میذاریم و نمک رو اضافه میکنیم. اجازه میدیم 15 دقیقه باقی بمونه تا آب اضافی کدو سبز خارج بشه. کدو رو کمی فشار میدیم تا مایع تخلیه بشه و بعد با دستمال تمیز خشکش میکنیم.
ماهی تابه رو روی شعله متوسط میذاریم و وقتی روغن کمی داغ شد کدوها رو اضافه میکنیم و 2 دقیقه تو روغن سرخ میکنیم. حال ماهی تابه رو از روی شعله برمیداریم و بعد از اینکه کمی خنک شد، پنیر ریکوتا، پنیر پارمسان و پوست لیموی رنده شده رو به کدو سبز اضافه کرده، هم میزنیم تا مخلوط بشن. در آخر نمک و فلفل هم اضافه میکنیم.
منقل یا کباب پز رو از قبل گرم میکنیم. برش های نون رو روی کباب پز میذاریم و فقط سمتی که لایه مواد روش قرار میگیره رو تا حدی حرارت میدیم که رنگش طلایی بشه. از موادمون که قبلا مخلوط کرده بودیم روی همه تکه های طلایی شده نونمون میریزیم بطوریکه کاملا سطح نون رو بپوشونه و مجددا 4 دقیقه روی کباب پز قرار میدیم یا تا حدی که رنگ پنیرمون هم طلایی بشه.
روی نیمی از برشهای طلایی شده نونمون برشهای گوجه فرنگی و بعد تکه های مرغ قرار میدیم و نمک و فلفل به اندازه کافی اضافه میکنیم. روی مرغ هم تکه دیگه نونمون رو قرار میدیم و برای سرو کردن ساندویچها رو از وسط نصف میکنیم.
امیدوارم از این ساندویچ خوشمزه لذت ببرید.


نکته:


کدو سبز و گوجه تازه این ساندویچ رو بسیار لذیذ میکنه. علاوه بر مرغ میشه از ژامبون هم استفاده کرد. همچنین علاوه بر نان سیاباتا میشه از نان فوکاسیا هم استفاده کرد.
نان سیاباتا و نان فوکاسیا هر دو از انواع نانهای ایتالیایی هستن.


.

منبع :

 آموزش

گردآوری توسط بخش انواع ساندویچ سایت آکا
طرز تهیه ساندویچ مرغ، کدو سبز و پنیر ریکوتا
4.8 (96%) 42 رای