آکاایران: به جرات می توان گفت کسی پیدا نمی شود که عاشق سیب زمینی سرخ کرده نباشد. شاید این غذای ساده و لذیذ پرطرفدارترین خوراک گیاهی جهان باشد که به هر شکل و اندازه که تهیه شود با سرعتی باورنکردنی تمام می شود. سس پیمنتو همراه ساده و لذیذی کنار سیب زمینی است که طعمی نوین به آن می دهد.
روش تهیه

آکاایران: طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده با سس پیمنتو


روش تهیه:
1 - روغن مایع را در یک قابلمه کوچک روی شعله متوسط داغ کرده و پیاز را 4 دقیقه در آن تفت دهید، سپس سیر را اضافه کرده و تفت دادن را یک دقیقه دیگر ادامه دهید. پاپریکا را در روغن ریخته و مخلوط کنید. پس از یک دقیقه آرد را اضافه کرده و یک دقیقه آن را تفت دهید.
2 - نمک و فلفل سس را اندازه کرده و زیر آن را خاموش کنید، پس از اینکه سس سرد شد آن را در غذاساز پوره کرده و کنار بگذارید.
3 - سیب زمینی را به هر اندازه ای که تمایل دارید خرد کرده و در آب سرد بریزید. نکته مهم آن است که اندازه آنها با هم یکسان باشد.
4 - در یک قابلمه روی شعله زیاد به اندازه ای روغن داغ کنید که روی سیب زمینی ها را بپوشاند. برای آنکه بفهمید روغن داغ شده است، یک قاشق چوبی در آن بگذارید. هنگامی که دور قاشق حباب های ریز ایجاد شد، روغن داغ است.
5 - سیب زمینی ها را آبکش کنید. آنها را با حوله کاغذی خشک کرده و کمی نمک روی آنها بپاشید، سپس به آرامی نیمی از آن را درون روغن بریزید. شعله را کم کنید تا سیب زمینی به مدت 10تا 12 دقیقه بپزد.
6 - سیب زمینی ها را به کمک یک قاشق سوراخ دار از قابلمه خارج کرده و در یک آبکش فلزی بریزید و 5 دقیقه صبر کنید. این کار باعث می شود تا دمای درون و بیرون سیب زمینی یکی شده و یکنواخت سرخ شود. در غیر این صورت روی سیب زمینی برشته و مغز آن پخته و خمیری می شود.
7 - شعله روغن را زیاد کنید و سیب زمینی ها را به قابلمه برگردانید و 10 دقیقه دیگر سرخ کنید تا کاملا برشته و طلایی شود. سپس آنها را از روغن خارج کرده و روغن آن را با حوله کاغذی بگیرید. نیم دیگر سیب زمینی ها را هم به همین ترتیب سرخ کرده و با سس پیمنتو سرو کنید.


.

منبع :

 آموزش

طرز تهیه سیب زمینی سرخ کرده با سس پیمنتو
4.1 (82%) 74 رای