سوپ مرغ و قارچ

سوپ مرغ و جو پرک

 

مواد لازم سوپ جوجه :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سینه جوجه پوست کنده به مقدار لازم 100 گرم / 200 کالری
ذرت شیری 4 عدد 100 گرم / 80 کالری
آب جوجه کم نمک مقداری نامشخص
فلفل دلمه ای تکه شده 1 عدد 100 گرم / 15 کالری
شیر یک فنجان 100 گرم / 490 کالری
سیب زمینی تکه شده 4/1 1 فنجان 100 گرم / 75 کالری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری
فلفل قرمز خرد شده به دلخواه 100 گرم / 22 کالری

 

طرز تهیه سوپ جوجه  :

*. آکاایران : آب جوجه و جوجه و ذرت را در ظرف ریخته و در آن را بسته و با درجه حرارت بالا گرم می کنیم تا جوش بیاید و سپس شعله را کم می کنیم. بعد از 12 دقیقه یا وقتی که جوجه دیگر صورتی نبودند.

*. جوجه ها و ذرت را خارج کرده و تکه تکه می کنیم.فلفل دلمه ای ها را به آب جوجه اضافه می کنیم. شیر و سیب زمینی ها را با هم مخلوط کرده و هم می زنیم و به آب جوجه اضافه می کنیم. جوجه ها را با چنگال تکه تکه می کنیم.

*. انها را به اب جوجه بر می گردانیم. ذرت ها را از وسط از چوب ان نصف می کنیم و آن ها را نیز به ظرف روی اجاق بر می گردانیم. نمک و فلفل را اضافه می کنیم. روی ان را می توانیم با فلفل دلمه ای و فلفل قرمز باقی مانده تزئین می کنیم. غذا آماده سرو است.

 

خواص ذرت :

*. ذرت یک منبع غنی از ویتامین B1 است که در سوخت و ساز کربوهیدرات ها استفاده می شود،سرشار از ویتامین B5 است که به فعالیت های فیزیولوژیکی در بدن کمک می کند،حاوی فولیت است.که در تولید سلول های جدید نقش قابل ملاحظه ای دارد.حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین C است که برای مقابله با بیماری ها مفید است.به دلیل این مزایای تغذیه ای، متخصصان تاکید دارند که ذرت را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانند.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
سوپ جوجه ، طرز تهیه سوپ جوجه و ذرت تازه با شیر
4 (66%) 64 رای