طرز تهیه سوپ تره فرنگی

سوپ تره فرنگی فرانسوی

 

مواد لازم سوپ تره فرنگی 8 نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سیب زمینی کوچک 18 عدد 100 گرم / 75 کالری
آب مرغ 6 پیمانه نامشخص
تره فرنگی 3 عدد؛ خرد شود 100 گرم / 22 کالری
کره سه قاشق غذاخوری 100 گرم / 737 کالری
شیر 2 پیمانه 100 گرم / 490 کالری
نمک و فلفل به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه سوپ تره فرنگی :

*. آکاایران : آکاایران : سیب زمینی ها را با مقداری آب بپزید.همزمان با پخته شدن سیب زمینی ها، تره فرنگی ها را درون تابه ای با مقداری کره تفت داده تا نرم شوند.

*. وقتی سیب زمینی ها پخته شدند آن ها را پوست بکنید و تا هنوز داغ هستند به قطعات کوچک تقسیم کرده و درون قابلمه حاوی آب مرغ همراه با تره فرنگی ها بریزید.

*. نمک و فلفل به آن اضافه کنید.ظرف حاوی سوپ را روی حرات کم قرار داده و بگذارید سوپ خوب بپزد.ظرف را از روی حرارت برداشته و به آن شیر اضافه کنید.سوپ را تا سرد نشده میل کنید.

 

خواص تره فرنگی :

*. این گیاه دارای ویتامین های B و C، موسیلاژ و سلولز است و برای همین تأثیر خوبی در روده ها دارد؛ به این ترتیب که آن ها را تمیز و لیز می کند. تره فرنگی تأثیر مثبتی روی خلق و خو دارد. این خاصیت به خاطر وجود فلاوونوئید و آنتی اکسیدانی به نام کامپوفرول است. این دو ناقل عصبی با استرس مقابله کرده و احساس آرامش ایجاد می کنند. این گیاه، کلسترول بد خون را کاهش می دهد؛ در حالی که هم زمان با آن کلسترول خوب را نیز افزایش می دهد. این فعالیت، برای جلوگیری از پیش رفت و افزایش پلاک های خونی که منجر به گرفتگی رگ ها و بیماری های قلبی در بیماران دیابتی می شود، بسیار مهم است. اگر این پلاک ها بدون توقف رشد کنند، باعث حمله ی قلبی یا سکته می شوند.

 

اختصاصی آکاایران

 

.

سوپ تره فرنگی | طرز تهیه سوپ تره فرنگی و سیب زمینی
4 (66%) 64 رای