سوپ خامه ای جو

 

مواد لازم سوپ خامه ای :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سینه مرغ بدون استخوان نصف شده 1 عدد 100 گرم / 200 کالری
آب مرغ 4 پیمانه نامشخص
آب 2 پیمانه 100 گرم / 0 کالری
برنج 200 گرم 100 گرم / 360 کالری
نمک نصف قاشق چای خوری 100 گرم / 0 کالری
پودر فلفل نصف قاشق چای خوری 100 گرم / 0 کالری
آرد سه چهارم پیمانه 100 گرم / 360 کالری
کره نصف پیمانه 100 گرم / 737 کالری
خامه 2 پیمانه 100 گرم / 250 کالری

 

طرز تهیه سوپ خامه ای :

*. ابتدا مرغ را بپزید تا کاملاً پخته و نرم شود. سپس آن را به تکه های کوچک، خرد نمایید.آب مرغ و آب را داخل یک ظرف بریزید و آن را روی حرارت متوسط قرار دهید. مرغ را درون آن بریزید.

*. وقتی محتویات داخل ظرف شروع به جوشیدن کرد، برنج را اضافه نمایید.نمک و فلفل و آرد را با هم مخلوط کنید.کره را روی حرارت متوسط ذوب کنید. می توانید.

*. سبزی های عطری دلخواهتان را برای عطر غذا، درون کره بریزید. زمانی که کره شروع به جوشیدن کرد، دمای آن را کم کنید. سپس مخلوط آرد را به تدریج به کره اضافه نمایید.

*. مدام کره را به هم بزنید.تا زمانی که ترکیب آن ها به صورت خمیر دربیاید.خامه را به تدریج، آرام آرام به خمیر اضافه کنید و مدام مواد را به هم بزنید تا به خوبی با هم مخلوط شوند.

*. ترکیب آن ها می بایست حدود 5 دقیقه روی حرارت بماند تا کاملاً غلیظ شود.ترکیب خامه را به برنج پخته شده اضافه نمایید.

 

خواص برنج :

پیشگیری از سرطان

*. برنج غلات کامل مثل برنج قهوه ای سرشار از فیبر غیرمحلول است که می تواند از بدن دربرابر برخی سرطان ها محافظت کند. دانشمندان بسیاری باور دارند که چنین فیبرهای غیرمحلولی برای محافظت از بدن دربرابر سلول های سرطانی لازمند.

پیشگیری از اسهال خونی

*. قسمت سبوس برنج دارویی بسیار موثر برای درمان اسهال خونی به شمار می رود. سبوس درخت سه ساله برنج حاوی خواص ادرارآور است. چینی ها باور دارند که برنج اشتها را به طور قابل ملاحظه ای بالا برده و بیماری های شکم و گوارش را درمان می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
سوپ خامه ای، طرز تهیه سوپ برنج خامه ای
4 (66%) 64 رای