سوپ سیر و پیاز

 

مواد لازم برای تهیه سوپ سیر  :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
پیاز بزرگ 3 عدد 100 گرم / 36 کالری
سیر 3 حبه 100 گرم / 120 کالری
جعفری 3 شاخه کاملا خرد شده 100 گرم / 25 کالری
آب تصفیه شده 4 پیمانه 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه سوپ سیر  :

آکاایران : پیاز و سیر را به قطعات کوچک درآورید.در یک قابلمه استیل آب را جوش آورید.سیر و پیاز و جعفری را به قابلمه اضافه کنید.درب قابلمه را بگذارید و آن را رو ی حرارت کم به مدت 15 دقیقه قرار دهید تا آرام بجوشد.

اگر می خواهید سوپ غلیظ تری داشته باشید 2 قاشق آرد نخودچی را در آب، هم زنید.سپس آن را به سوپ اضافه کنید وقتی غلظت مورد نظر حاصل شد، 5 دقیقه دیگر نیز بگذارید سوپ آرام بجوشد.

 

خواص سیر :

خواص سیر در پیشگیری از آرتروز

دانشمندان در یافته اند زنانی که در رژیم غذایی خود از سبزیجات خانواده سیر زیاد استفاده می کنند، کمتر از دیگر زنان به آرتروز مبتلا می گردند. برخی از سبزیجات خانواده سیر عبارتند از سیر، تره فرنگی، موسیر و پیاز. محققان در این خصوص معتقدند که یافته های آنها نه تنها نشان دهنده این موضوع است که رژیم غذایی مناسب در عدم ابتلا به آرتروز موثر است بلکه ممکن است بتوان با استفاده از برخی ترکیبات موجود در سیر داروهایی برای درمان آرتروز تولید نمود.

در طی این پژوهش طولانی مدت که بر روی ۱۰۰۰ زن دوقلوی سالم صورت گرفت، مشخص شد که آن دسته از این زنان که در رژیم غذایی خود از میوه و سبزیجات و به خصوص سبزیجات خانواده سیر استفاده می کنند، کمتر از دیگر افراد به علائم اولیه آرتروز مفصل ران دچار شده اند.

 

اختصاصی آکاایران

 

.

سوپ سیر، سوپ سیر و پیاز
4 (66%) 64 رای