طرز تهیه اسپش انا ر اوه یا آش با آب انار -آکاطرز تهیه

آکاایران: طرز تهیه اسپش انا ر اوه یا آش با آب انار


آکاایران: نام یکی از آش های مازندران هست فقط موقع رسیدن انار درست می کنند با سبزیهای معطری بنام زولنگ و انار ریچه که در زمین خودبه خود می رویدو سبزیهای دیگر.
ابتدا برنج را بار گذاشته نزدیک شکفته شدن شد کدوها را که از قبل خرد کردیم را می افزاییم چون زمستان هست لازمه که کدو چندتا قل بزند حالا سبزیها را می افزاییم پس از پختن خاموش می کنیم .
آب انار را با کمی نمک و گلپر و سبزی ریز خرد شده وشکر مخلوط می کنیم ترشی یا شیرینی آن به مزاج شما وابسته است.

نکته : کدو در فصل زمستان دیر تر می پزد .


توجه: نحوه پختن این آش دقیقا شبیه آش ماست است

.

زولنگ


روش تهیه

انار ریچه


 آموزش

طرز تهیه اسپش انا ر اوه یا آش با آب انار -آکاطرز تهیه


طرز تهیه اسپش انا ر اوه یا آش با آب انار -آکاطرز تهیه

خواص آب انار


آب انار برای پیشگیری از سرطان مفید است ، سلامت قلب را بهبود می بخشد و قدرت جنسی را تقویت میکند ، انار میوه ای سرد و مرطوب و قابض است ، آب و پوست انار نیز دارای خاصیت سردی و تری میباشد.
آب انار خون ساز بوده و خون را تصفیه میکند و برای سالمندان بهترین داروی تقویت کلیه هاست ، اب انار رنگ صورت را شاداب می کند و شادی بخش و مفرح است ، صدا را باز کرده و گرفتگی انرا برطرف می کند ، آب انار مقوی قلب و معده میباشد.
آب انار می تواند چربی های اطراف معده و شکم را در افراد چاق کاهش دهد و سرعت نشکیل سلول های چربی در اطراف شکم در افرادی که آب انار مصرف میکنند کاهش می یابد.
نوشیدن روزانه آب انار می تواند با پایین آوردن فشار خون و کاهش میزان هورمون استرس ، تنش ها و آشفتگی ها را کم کند ، آب انار چربی خون و فشار خون را پایین میاورد و خطر بروز حملات قلبی ، سکته مغزی و بیماری کلیوی نیز با مصرف اب انار به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
آب انار به خاطر داشتن مقادیر فراوانی آنتی اکسیدان تأثیر فوق العاده ای بر خنثی سازی سرطان های ناشی از رادیکال های آزاد دارد ، این میوه می تواند در پیشگیری از سرطان پوست و سینه موثر باشد و مصرف آب انار روند رشد سلول های سرطان پروستات را نیز کاهش میدهد.
میوه های قرمز دارای آب و دانه در حالت عادی یک نوع ماده شیمیایی به نام اسید الاژیک تولید می کنند که برای جلوگیری از رشد سلول های سرطان در بافت ها مفید میباشد.
میزان آنتی اکسیدان آب انار که به فنولیک موسوم است از انواع چای سبز و زیتون سیاه نیز به مراتب بیشتر است و بر اساس پژوهش محققان آب انار دست کم 20 درصد بیش از دیگر آب میوه ها دارای خواص آنتی اکسیدانی میباشد.
نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار از ایجاد کلسترول بد پیشگیری کند و سرخرگ ها را تمیز نگه دارد و احتمال حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش دهد ، آب انار بدلیل خاصیت خون سازی مزایای بسیار زیادی برای بیماران کلیوی به خصوص بیماران دیالیزی دارد.
آب انار شامل بالاترین سطوح آنتی اکسیدان پلی فنول است و قادر به کاهش تخریب سلول ها به وسیله ایجاد رادیکال های آزاد می شود ، افرادی که هفته ای 3 بار نصف فنجان آب انار مصرف کنند نسبت به سایرین کمتر دچارالتهاب وعفونت در خون خود میشوند و تاکنون هیچ نوشیدنی دیگری خاصیت عفونت زدایی انار را نداشته است.

نکته : برای پاکسازی روده ها انار را با هسته ان بخورید ، خاصیت اب انار و خود انار تفاوتی ندارد ، بهتر است انار تازه مصرف کنید ، اب انارهای موجود در بازار اغلب از میزان زیادی اب و شکر و میزان کمتری عصاره انار تشکیل شده است..

منبع :

 آموزش

طرز تهیه اسپش انا ر اوه یا آش با آب انار
4 (66%) 64 رای