سوپ سفید با قارچ

سوپ سفید جو

 

مواد لازم سوپ سفید با شیر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
هویج 3 عدد 100 گرم / 40 کالری
سیب زمینی 1 عدد 100 گرم / 75 کالری
جو پرک 1 لیوان 100 گرم / 350 کالری
بلغور گندم 1 استکان 100 گرم / 353 کالری
آرد سفید 1 قاشق غذاخوری 100 گرم / 341 کالری
مرغ 200 گرم 100 گرم / 200 کالری
آبلیمو 3 قاشق غذاخوری 100 گرم / 5 کالری
پیاز 1 عدد 100 گرم / 5 کالری
شیر 6 لیوان 100 گرم / 490 کالری
جعفری خرد شده مقداری 100 گرم / 25 کالری
نمک و فلفل برای تزئین به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری
خامه برای تزئین به مقدار لازم 100 گرم / 250 کالری
  طرز تهیه سوپ سفید با شیر : *. آکاایران : جو و بلغور را نیم ساعت قبل در مقداری آب سرد خیس کنید ، هویچ و سیب زمینی را ریز خرد کرده و کنار بگذارید.پیاز را ریز خرد کنید و همراه با مرغ و 4 لیوان آب با حرارت ملایم بپزید. *. بعد از یک ساعت جو و بلغور و هویچ را به مرغ اضافه کنید ، سپس یک ساعت صبر کنید تا هویچ کاملا بپزد و انگاه سیب زمینی را اضافه کنید.دقت کنید در تمام مراحل حرارت زیر ظرف کاملا ملایم و درب ظرف بسته باشد. *. وقتی مواد کاملا پخته شدند در ظرف را بردارید و اجازه دهید تا کمی آب سوپ کشیده شود و اگر مرغی که استفاده کردید دارای استخوان بود ان را از ظرف خارج کنید و استخوان های آن را پاک نموده و دوباره داخل سوپ بریزید. *. وقتی آب سوپ کشیده شد ، 1 قاشق غذا خوری آرد را در یک لیوان شیر سرد حل کنید و داخل سوپ بریزید و هم بزنید و سپس باقیمانده شیر را لیوان لیوان به سوپ اضافه کنید ، توجه داشته باشید که یکباره تمام شیر را داخل ظرف نریزید. *. پس از اضافه کردن شیر و تا آخرین مرحله پخت در ظرف را باز بگذارید و کمی حرارت را بیشتر کنید و هرچند دقیقه یکبار سوپ را هم بزنید.معمولا 1 ساعت بعد از اضافه کردن شیر سوپ آماده مصرف است. *. از یک ساعت به بعد هرچه سوپ بیشتر روی حرارت باشد غلیظ تر میشود که این بستگی به شما دارد.چند دقیقه قبل از سرو آبلیمو و فلفل را به سوپ اضافه کنید و هم بزنید و نمک آن را تست نمائید ، سوپ را در ظرف مورد نظر بریزید و روی آن را با جعفری خرد شده و مقداری خامه تزئین کنید.  
طرز تهیه سوپ سفید
طرز تهیه سوپ سفید   مواد لازم سوپ سفید با قارچ :  
مواد لازم اندازه مقدار / کالری
ران مرغ دو عدد 100 گرم / 200 کالری
آرد برنج دو قاشق غذاخوری 100 گرم / 366 کالری
شیر شش لیوان 100 گرم / 490 کالری
پیاز یک عدد 100 گرم / 5 کالری
روغن حیوانی دو قاشق غذاخوری 100 گرم / 890 کالری
جو پرک دو کاسه سوپ خوری 100 گرم / 350 کالری
قارچ نیم کیلو 100 گرم / 27 کالری
نمک و زعفران به مقدار لازم 100 گرم / 320 کالری
فلفل دلمه ای نصف عدد 100 گرم / 15 کالری

 

طرز تهیه سوپ سفید با قارچ :

*. چهار عدد مغز ران مرغ، یک عدد پیاز درسته، نمک و آب را در قابلمه ریخته، حدود 2 الی 3 ساعت می پزیم.آب مرغ را جدا کرده، پیاز پخته شده را دور می ریزیم و گوشت های مرغ را خرد می کنیم.

*. کمی از گوشت های مرغ را برای تزئین زعفرانی می کنیم.نصف بیشتر قارچ را با دنده ریز رنده می کنیم سپس آن را همراه مرغ خردشده و دو کاسه ماست خوری جو پرک، به آب مرغ اضافه کرده.

*. برای یک ساعت می پزیم تا جو پرک پخته شده و سوپ سفتی به دست آید. در حین پخت چندین مرتبه سوپ را هم می زنیم تا ته نگیرد.دو قاشق غذاخوری آرد برنج را در یک لیوان ریخته.

*. یک لیوان شیر کم کم به آن اضافه می کنیم تا محلول یکنواختی به دست آید.بقیه قارچ را خرد می کنیم سپس آن را همراه یک لیوان آرد برنج حل شده در شیر، 5 لیوان دیگر شیر و دو قاشق غذاخوری روغن حیوانی یا کره به سوپ اضافه کرده تا حدود نیم ساعت دیگر بپزد و جا بیفتد.

*. سوپ آماده می باشد. می توان آن را با مرغ زعفرانی، فلفل دلمه ای خردشده و چند برش از قارچ تزئین کرد.امیدواریم با تهیه این سوپ خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

 

خواص قارچ :

*. قارچ ها منبع سرشاری از ریبوفلاوین، نیاسین و سلنیوم هستند. سلنیوم آنتی اکسیدانی است که با همکاری ویتامین «ای» سلول ها را از تاثیرات آسیب رسان و مخرب رادیکال های آزاد در امان نگه می دارد. همچنین مصرف سلنیوم در مردان مسن خطر بروز سرطان پروستات را تا 65 درصد کاهش می دهد.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
سوپ سفید | طرز تهیه سوپ سفید
4.4 (88%) 64 رای