گراتن کدو و هویج

طرز تهیه گراتین کدو

 

مواد لازم گراتین کدو :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
کدو سبز تازه 2 تا 3 عدد (300 گرم) 100 گرم / 17 کالری
شیر 1 لیوان (2 دسی لیتر) 100 گرم / 110 کالری
آرد گندم 1 قاشق سوپخوری (25 گرم) 100 گرم / 360 کالری
پنیر 50 گرم 100 گرم / 250 کالری

 

طرز تهیه گراتین کدو :

*. آکاایران : کدو را شسته بدون پوست کندن به شکل حلقه می بریم. قطعات بریده شده را با 3 تا 4 قاشق سوپخوری آب در ظرفی می ریزیم. در ظرف را بسته روی حرارت ملایم می گذاریم تا موقعی که کدوها کمی نرم شوند.آرد را در ظرف کوچک لعابی می ریزیم.

*. شیر را به تدریج داخل آرد می ریزیم و مرتبا به هم می زنیم تا آرد در شیر حل شده ، بدون گلوله شود. بعد ظرف را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مرتبا بهم می زنیم تا مایه جوش آمده ، کمی غلیظ شود.کدوها را در ظرف می ریزیم.

*. روی آن ها را با پشت قاشق صاف می کنیم.سس سفید را روی آن می ریزیم. پنیر را هم رنده می کنیم و روی سس می پاشیم.فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت و یا 175 درجه سانتیگراد گرم می کنیم و ظرف را روی آخرین پنجره فر،به طرف بالا قرار می دهیم.

*. تا روی گراتن کمی طلایی شود. معمولا غذا پس از 45 دقیقه آماده می شود.این غذا چون با شیر و آرد تهیه می شود و به اندازه کافی دارای کالری و پروتئین است،به جای گوشت و سبزی مصرف می گردد.

*. به طور کلی تمام گراتن ها باید حتما در ظرف نسوز تهیه شود و با همان ظرف سر میز قرار گیرد.امیدواریم با تهیه این گراتن کدوی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

 

خواص کدو :

*. کدو سبز از نظر تغذیه ای دارای ارزش زیادی است و به عنوان یک خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - خوب ویتامین C، ویتامین A (به دلیل داشتن سطوح بالای کاروتنوئیدها مانند بتاکاروتن)، منیزیم، پتاسیم، مس، فیبر، فولات، فسفر و ریبوفلاوین شناخته می شود.کدو سبز همچنین یکی از بهترین منابع غذایی منگنز نیز می باشد.این گیاه مقدار قابل توجهی از ویتامین B1 و B6 مورد نیاز بدن را نیز تأمین می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

گراتن کدو، طرز تهیه گراتن کدو سبز
4 (62%) 46 رای