بورانی بادمجان با ماست

بورانی بادمجان خوشمزه

 

بورانی بادمجان روش اول :

مواد لازم بورانی بادمجان :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
بادمجان متوسط 2 عدد 100 گرم / 15 کالری
ماست چکیده یا پر چرب 1 لیوان 100 گرم / 155 کالری
سیر 2 حبه 100 گرم / 120 کالری
نعنا خشک 1 قاشق چایخوری 100 گرم / 279 کالری
نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری
  طرز تهیه بورانی بادمجان : *. آکاایران: بادمجان را را بشویید و روی پوست بادمجان ها با چاقو چند خط عمیق ایجاد کنید. بادمجان ها را روی آتش گاز یا ذغال قرار دهید ، این طرف و آن طرف کنید تا زمانی که بادمجان نرم شده و پوست اطراف ان بسوزد سپس بادمجان ها را با آب سرد ابکشی کنید و پوست روی آن را جدا کنید. *. بادمجان های پوست گرفته را داخل کاسه ای بریزید و با چنگال خوب له کنید سپس سیر رنده شده ، ماست ، نعنا خشک ، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید ؛ بورانی آماده را چند ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود سپس بهمراه نان سرو کنید. *. نکته ها : میتوانید به جای سیر از موسیر خرد شده یا پیاز داغ استفاده کنید ، میزان ماست را میتوانید بنابر سلیقه تان کم و زیاد کنید ، همچنین میتوانید از انواع سبزیجات در بورانی استفاده نمایید.  
بورانی بادمجان کبابی
آموزش تهیه بورانی بادمجان   بورانی بادمجان روش دوم : مواد لازم بورانی بادمجان :  
مواد لازم اندازه مقدار / کالری
بادمجان 3 عدد 100 گرم / 17 کالری
سیر 2 عدد 100 گرم / 120 کالری
فلفل سیاه به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
نمک به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
ماست به میزان لازم 100 گرم / 55 کالری

 

طرز تهیه بورانی بادمجان :

*. ابتدا بادمجان ها رو کباب کنید. با شعله کم تا مغزش هم بپزه. بعد بزارین خوب سرد بشه و پس از سرد شدن (حتمن) پوستشو جدا کنین. حالا بادمجان های کباب شده و پوست گرفته شده رو له کنید...با گوشت کوب برقی یا دستی یا ...

*. حالا 2 حبه سیر رو رنده میکنیم داخل ماست + نمک + کمی فلفل سیاه + بادمجان له شده و خووووب هم میزنیم . بزارین تو یخچال تا خنک بشه ...بعد سرو کنید.سعی کنید زمانی که با ماست مخلوطش میکنید، با زمان سرو فاصله ی زیادی نداشته باشه . نهایتا 3 ساعت خوبه . بیشتر که بمونه انگارآب میندازه و یه جوری میشه.

*. حالا بکشین تو ظرف و تزئینش کنین امیدواریم با تهیه این بورانی بادمجان خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

 

خواص بادمجان :

*. از بادمجان می توان به عنوان مسکن برای تسکین در استخوان شکسته و ضرب خورده استفاده کرد بدین طریق که باید بادمجان را در فر بگذارید که نیم پز شود و سپس آب آنرا با فشار بگیرید و بعد بمقدر نصف این مقدر آب به آن شکر قهوه ای اضافه کنید آنرا هم بزنید و بنوشید.

*. با تحقیقاتی که جدیدا روی موشهای آزمایشگاهی انجام شده نتیجه گرفته اند که بادمجان دارای یک ماده ضد تشنج است که در درمان بیماری صرع اثر بسیار خوبی درد . بنابراین اشخاصی که تشنج دارند و یا مبتلا به این بیماری می باشند بهتر است که از بادمجان استفاده کنند.

 

اختصاصی آکاایران

 

بورانی بادمجان
4 (62%) 46 رای